0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Domagamy się emerytur stażowych i pomostowych! - Dość pracy do śmierci!

Przed Ministerstwem Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie, przedstawiciele wszystkich branż OPZZ dopominali się o zmiany w systemie emerytalnym. Przeczytaj/ Obejrzyj.

Ochrona przedemerytalna do poprawki
Zgodnie z art. 39 Kodeksu pracy, pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę pracownikowi, któremu brakuje nie więcej niż 4 lata do osiągnięcia wieku emerytalnego. Przepis ten znajduje również odpowiednie zastosowanie do tzw. wypowiedzenia zmieniającego czyli wypowiedzenia przez pracodawcę wynikających z umowy warunków pracy i płacy. Przeczytaj.

Miasteczko namiotowe przed Ministerstwem Sprawiedliwości.
Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych od miesięcy sygnalizuje załamanie dialogu społecznego w Polsce i lekceważenie partnerów społecznych. Od kilkunastu dni pracownicy wymiaru sprawiedliwości, zrzeszeni w naszych strukturach, prowadzą protest w miasteczku namiotowym przed Ministerstwem Sprawiedliwości. Przeczytaj.

Frans Timmermans w OPZZ o przyszłości pracowników w UE
Odbyło się spotkanie liderów związkowych wchodzących w skład OPZZ z pierwszym wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem. Przeczytaj.

FCA Poland - negocjacje płacowe
Po dwumiesięcznych negocjacjach Zakładowe Organizacje Związkowe prowadzące działalność statutową w FCA Poland S.A. i FCA Powertrain Poland Sp. z o.o. zawarły porozumienie płacowe na rok 2019. Przeczytaj.

Seminarium Rady OPZZ województwa pomorskiego dotyczące Społecznej Inspekcji Pracy i Ustawy o Związkach Zawodowych
Jakie uprawnienia ma Społeczna Inspekcja Pracy w zakładach pracy? Czy znamy nową Ustawę o Związkach Zawodowych?. Co nas czeka w nowelizowanej ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych? Tymi tematami w ostatnich dniach, zajmowali się związkowcy OPZZ z województwa pomorskiego. Przeczytaj.

Prezydium Rady Wojewódzkiej – Wrocław
Prezydium, po wysłuchaniu informacji złożonej przez Mirosławę Chodubską - Prezesa Zarządu Dolnośląskiego ZNP o przebiegu strajku, dokonało oceny obecnej sytuacji panującej w oświacie na terenie województwa dolnośląskiego. Prezydium po raz kolejny udzieliło pełnego poparcia działaniom podejmowanym przez ZNP zmierzającym do zapewnienia podwyżek płac w oświacie.Przeczytaj.

Spotkanie Prezydium ZZPPM z Zarządem KGHM
W siedzibie Centrali KGHM odbyło się spotkanie członków Prezydium Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego z przedstawicielami Zarządu Spółki. O randze spotkania najlepiej świadczy fakt, iż najwyższe kierownictwo Polskiej Miedzi reprezentowane było aż przez dwoje wiceprezesów – Katarzynę Kreczmańską-Gigol odpowiedzialną za sprawy finansowe oraz Radosława Stacha zajmującego się sprawami produkcji. Przeczytaj.

Capacitados y efectivos
W dniach 7-8.05.2019 w hiszpańskiej Maladze miało miejsce zawiązanie grupy sterującej w ramach projektu „Capacitados y efectivos” (gdzie OPZZ jest partnerem), której celem jest aktywizacja i wzrost wpływu młodych działaczy związkowych na ustawodawstwo na poziomie krajowym oraz UE, a także politykę kadrowo-płacową w ramach pracodawcy. Przeczytaj.

Opinie i analizy

Bez porozumienia w sprawie wzrostu płac w 2020 r. w RDS
Zespół ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych Rady Dialogu Społecznego omówił przedstawione przez stronę rządową wstępne wskaźniki makroekonomiczne stanowiące podstawę prac nad projektem budżetu państwa na rok 2020. Podstawą dyskusji był dokument pn. „Wieloletni Plan Finansowy Państwa na lata 2019-2022”. Przeczytaj.

Zespół RDS przyjął stanowisko w sprawie projektu nowego prawa zamówień publicznych
Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Urząd Zamówień Publicznych przekazały na początku kwietnia br. Radzie Dialogu Społecznego nową wersję projektu ustawy – Prawo Zamówień Publicznych. Jego treść uwzględnia efekt konsultacji społecznych i konferencji uzgodnieniowej w sprawie projektu. Przeczytaj.

Zdecydowane nie OPZZ na propozycje ograniczenia konsultacji dokumentów strategicznych
Podczas obrad odbyła się Dyskusja nad projektem ustawy o zmianie ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju oraz niektórych innych ustaw. Ze względu na kontrowersyjne zapisy w propozycji rządowej OPZZ wnioskował o pilne zwołanie posiedzenia zespołów. Ze strony OPZZ w obradach uczestniczyli Norbert Kusiak, Zygmunt Mierzejewski i Aleksander Motyka. Przeczytaj.

OPZZ w mediach

Pikieta OPZZ przed resortem rodziny. Domagają się emerytury stażowej
Setki osób pojawiły się przed siedzibą Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zrzeszeni w Ogólnopolskim Porozumieniu Związków Zawodowych walczą o emerytury stażowe i pomostowe. "Rząd nie może być obojętny. Mamy dość!". Przeczytaj.

Pikieta OPZZ przed siedzibą MRPiPS

Przed siedzibą Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyła się w czwartek pikieta członków OPZZ. Związkowcy domagali się wprowadzenia emerytur stażowych i utrzymania emerytur pomostowych. Z protestującymi spotkała się szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Przeczytaj.

Dziś pikieta przed resortem pracy. OPZZ walczy o emeryturę stażową

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, od dziewięciu lat zabiega o emerytury stażowe. W tym czasie pod ich projektem w tej sprawie podpisało się ponad 700 tysięcy obywateli. Przeczytaj.

Związkowcy OPZZ manifestowali w Warszawie. W sprawie emerytur

Przed siedzibą Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyła się w czwartek pikieta członków OPZZ. Związkowcy domagali się wprowadzenia emerytur stażowych i utrzymania emerytur pomostowych. Z protestującymi spotkała się szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Przeczytaj.

OPZZ pikietowało pod MRPiPS pod hasłem emerytur stażowych i pomostowych

Wprowadzenia emerytur stażowych i utrzymania emerytur pomostowych domagają się uczestnicy pikiety, która się odbywa 9 maja przed siedzibą Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Przeczytaj.

Emerytura stażowa po 35 i 40 latach pracy. Pracodawcy przeciwni. Pracownicy czekają

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych po raz kolejny rozpoczęło próbę wprowadzenia emerytury stażowej. Po 35 latach pracy mogłyby na nią przejść kobiety, panowie po 40 latach. - Trudno sobie wyobrazić, żeby w XXI wieku ktoś mógł przechodzić na emeryturę wcześniej niż w wieku 60 lat - komentuje pomysł Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan. Pracownicy z kolei na jej wprowadzenie "czekają jak na zbawienie". Przeczytaj.

Państwo krzywdzi rzeszę emerytek z rocznika 1953

Obywatele nie mogą ponosić negatywnych konsekwencji niekonstytucyjnych przepisów - mówi Bogdan Grzybowski, dyrektor wydziału polityki społecznej OPZZ. Przeczytaj.

Rocznik 1953 znów poszkodowany. Połowa kobiet z tego rocznika nie będzie mieć wyższej emerytury

Połowa pań z rocznika 1953, którym ZUS zaniżył wysokość emerytury na podstawie niekonstytucyjnych przepisów, nie będzie mieć wyższych świadczeń. A to dlatego, że od doręczenia lub ogłoszenia decyzji upłynęło pięć lat. Przeczytaj.