0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Prezydenckie weto dominującym tematem w porannej prasie

Podwójne weto prezydenta to temat numer jeden w dzisiejszej prasie. Opinie na temat ruchu Andrzeja Dudy są podzielone. Część komentatorów uważa, że prezydent zachował się jak arbiter i chwali decyzję Dudy, inni z kolei uważają, że to dopiero początek walki o niezależność, a zwycięzcami są protestujący. Zauważa się także podział, jaki może nastąpić w PiS. Są też głosy krytyczne, które wskazują, że Duda obronił układ i zablokował ważną reformę. Prezydenckie weto jest również szeroko komentowane w prasie zagranicznej.

przeczytaj

Podatki firm będą jawne

Minister rozwoju i finansów zaproponował niedawno, aby co roku fiskus podawał do publicznej wiadomości informację, ile podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) zapłacili podatku i jakie osiągnęli przychody. Obowiązek ten objąłby 4.500 podatników o najwyższych przychodach, co odpowiada około 1% wszystkich podatników podatku CIT, a także podatników posiadających status podatkowej grupy kapitałowej bez względu na wysokość przychodów.

przeczytaj

Rozmowy z Ministrem Zdrowia o postulatach ratowników medycznych

Dialog z Ministrem Zdrowia Konstantym Radziwiłłem prowadzono 24 lipca br. w ramach Podzespołu problemowego RDS ds. ochrony zdrowia zwołanego na wniosek strony związkowej.
Posiedzenie poświęcone było omówieniu postulatów środowiska ratowników medycznych i podpisanych przez środowisko ratowników medycznych ustaleń z Ministerstwem Zdrowia w dniu 18 lipca br.

przeczytaj

Związki krytykują ustawę o minimalnych wynagrodzeniach w służbie zdrowia

Porozumienie Zawodów Medycznych proponuje zwiększenie nakładów na służbę zdrowia do 9 proc. PKB w ciągu 10 lat. Jeśli chodzi o zarobki, to lekarze ze specjalizacją powinni - zdaniem PZM - zarabiać przynajmniej trzykrotność przeciętnego wynagrodzenia, a bez specjalizacji - dwukrotność. Wzrost wynagrodzeń powinien następować stopniowo do 2019 r.

przeczytaj

Prezes ZUS: Strajk pracowników nie zaszkodzi emerytom

Gertruda Uścińska: - Obawiam się różnych zjawisk społecznych i staram się być przygotowana do skutecznego zarządzania nimi. Zapewniam, że do obsługi obniżenia wieku emerytalnego ZUS jest przygotowany. Możemy wykonać wszystkie zadania, jakie wynikają z ustawy. Liczę na pozytywne zakończenie sporu zbiorowego, który mamy w zakładzie, i kompromis.

przeczytaj

Cudzoziemcy łatają dziurę w ZUS

Liczba imigrantów, którzy pracując w Polsce odprowadzają składki na ubezpieczenie społeczne, skokowo rośnie. W ciągu roku zwiększyła się o 60 proc. Dzieje się tak za sprawą przyjeżdżających do Polski Ukraińców. Według nieopublikowanych jeszcze danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca w systemie było ich ponad 270 tys. A jeszcze rok temu w ZUS zarejestrowanych było 147 tys. Ukraińców.

przeczytaj

Wzrośnie zatrudnienie w centrali KGHM

Firma przekonuje, że zmiany związane są z koniecznością wzmocnienia nadzoru korporacyjnego i poprawą efektywności organizacyjnej grupy. - Zatrudnienie w centrali KGHM wzrośnie o 48 etatów. Część tych etatów to osoby przeniesione z oddziałów w związku z centralizacją procesów zarządzania grupą kapitałową - podaje Jolanta Piątek, rzecznik koncernu.

przeczytaj