0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

I Posiedzenie nowo wybranej Rady Powiatowej OPZZ w Częstochowie

27 lutego br. odbyło się pierwsze posiedzenie nowej Rady OPZZ w Częstochowie. Wzięło w nim udział ok. 80 osób. W oparciu o wyniki tajnych wyborów, nowym przewodniczącym Rady Powiatowej OPZZ w Częstochowie został wybrany Tomasz Blukacz.

przeczytaj

Śląska RDS o sytuacji pracowników PKM w Jastrzębiu-Zdroju

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego w Katowicach zajęła się sytuacją prawną i finansową Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju. Niskie płace, wieloletni brak podwyżek i coraz gorsza kondycja finansowa spółki, która ma wpływ na stan taboru i terminowość wypłat dla załogi to największe problemy, z jakimi muszą borykać się pracownicy. Od 2011 roku nie było wzrostu wynagrodzeń, a maksymalne zarobki sięgają zaledwie dwóm tysiącom złotych netto miesięcznie.

przeczytaj

Opinie i analizy

Warszawa potrzebuje zmniejszenia nierówności

Firma badawcza Sedlak & Sedlak przedstawiła raport dotyczący wynagrodzeń w Warszawie. Wynika z niego, że mediana wynagrodzeń osób pracujących w Warszawie w 2017 roku wyniosła 5645 zł brutto. Dla porównania mediana w całej Polsce, nie uwzględniając Warszawy, wyniosła 3924 zł brutto i była aż o 1721 zł niższa. Raport powstał w oparciu o Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń. Uwzględniono w nim dane o płacach 19986 osób pracujących w Warszawie.

przeczytaj

W mediach

Są chętni na zakup kopalni Krupiński?

Od wielu miesięcy związkowcy starają się o reaktywację nierentownej kopalni Krupiński, przekazanej w marcu ub. roku przez Jastrzębską Spółkę Węglową do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Według niedawnego komunikatu firmy Tamar, inwestor i związki zawodowe chcą „przekształcić Krupińskiego w producenta węgla koksowego”. Deklarują, że kopalnia może rozpocząć pracę w ciągu 12 miesięcy od przejęcia przez inwestora, by po trzech latach produkować 2,4 mln ton węgla rocznie.

przeczytaj

NIEDZIELE HANDLOWE 2018: [KALENDARZ]

Niedziele handlowe od 1 marca będą wypadać tylko dwa razy w miesiącu. Zakaz handlu w niedziele oznacza, że 11 marca przypadnie pierwsza wolna niedziela. Co nas wtedy czeka? Prawdopodobnie chaos, korki na ulicach i ogromne kolejki po zakupy w sobotę. ZOBACZ KALENDARZ Z NIEDZIELAMI WOLNYMI OD HANDLU. Na początek będą tylko dwie niedziele handlowe w miesiącu. W kolejnych latach ograniczeń będzie więcej

przeczytaj