0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

- Ogólnopolski Strajk Kobiet;

- Katowice: posiedzenie Rady OPZZ województwa śląskiego

OPZZ SOLIDARNE Z KOBIETAMI

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych popiera protesty broniące praw człowieka i obywatela. Wspieramy wszystkie akcje protestacyjne przeciwko ograniczaniu podstawowych praw człowieka, w tym „ogólnopolski strajk kobiet". Solidaryzujemy się z manifestującymi kobietami, które wyrażają swój sprzeciw i bronią swoich praw.

przeczytaj

Minimalna emerytura: Kobiety przebywające na wychowawczym przed 1999 r. będą mieć problemy, by dostać gwarantowany 1000 zł

Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ: – Kobiety bez względu na datę przebywania na wychowawczym powinny mieć możliwość zaliczenia opieki nad dziećmi jako okresy składkowe. Dlatego jestem oburzona, że teraz próbuje się wykorzystywać zróżnicowanie sytuacji kobiet – mówi Taranowska. – To ma być polityka prorodzinna rządu premier Szydło?! Żeby wpędzić w biedę kobiety, które urodziły i wychowały dzieci przed 1999 r.? Nigdy się na to nie zgodzimy – zapowiada wiceprzewodnicząca OPZZ.

przeczytaj

Wojna o godziny „karciane”

Ministerstwo Edukacji od września zlikwidowało tzw. godziny karciane wprowadzone w 2008 roku przez Katarzynę Hall. Były zwane przez nauczycieli darmochą, bo zobowiązywały ich do dodatkowej pracy z uczniem bez ekstrawynagrodzenia. Nauczyciele w szkołach podstawowych i gimnazjach musieli w ten sposób przepracować dwie godziny w tygodniu, a licealni jedną godzinę. Wielu pedagogom te bezpłatne przymusowe lekcje od początku się nie podobały.

przeczytaj

Dialog społeczny kuleje. "Przez kryteria uliczne niczego nie załatwimy"

W państwach, w których dobrze działa dialog społeczny, gospodarka jest bardziej konkurencyjna – mówiono w piątek w Sopocie podczas debaty z udziałem przedstawicieli rządu, związków zawodowych i organizacji pracodawców w ramach Europejskiego Forum Nowych Idei.

przeczytaj

Powstał portal dla pracujących w Polsce Ukraińców

Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ukraińskich w Polsce uruchomił specjalny portal informacyjny dla rodaków. Celem założycieli związku jest ochrona pracowników przed nieuczciwymi pracodawcami. Piotr Ostrowski, dyrektor wydziału międzynarodowego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych: – Zamieszczono na nim podstawowe informacje, czym jest związek zawodowy, jakie są jego cele i kogo można poprosić o pomoc w przypadku kłopotów. W przyszłości chcemy tam zamieszczać też ogłoszenia, np. Państwowej Inspekcji Pracy. To nie jest tylko strona internetowa związku, ale możliwość pomocy Ukraińcom w Polsce – powiedział.

przeczytaj