0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Protest w Kołobrzegu

Na spotkaniu przedstawicieli reprezentatywnych Zakładowych Organizacji Związkowych działających w Komunikacji Miejskiej, Zakładzie Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska oraz w Miejskiej Energetyce Cieplnej podjęto decyzję o utworzeniu Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno- Strajkowego z siedzibą w Kołobrzegu. Komitet powstał na skutek oburzającej decyzji Prezydenta Miasta Kołobrzeg z dnia 13 grudnia 2016r. o usunięciu wszystkich przedstawicieli pracowników z Rad Nadzorczych, co naszym zdaniem jest łamaniem praw pracowniczych i ograniczeniem dostępu do informacji pracownikom i mieszkańcom miasta.

przeczytaj

List ZNP do kurator Teresy Misiuk

Krzysztof Baszczyński: - Czy nie dostrzega Pani sprzeczności natury etycznej w sytuacji, kiedy jako wiceszefowa oświatowej „Solidarności” domaga się Pani od dyrektorów szkół podwyżek, żąda od nich nawet wcześniejszych emerytur i utrzymania Karty Nauczyciela, a teraz jako Lubelska Kurator oświaty odmawia pracownikom oświaty prawa do strajku o prawa pracownicze?

przeczytaj

Odwrócili reformę i trafili w punkt. Boom na "wcześniejsze" emerytury

Rośnie grupa Polaków niezainteresowanych dłuższą pracą. Jak wynika z naszych rozmów z ekspertami, znaczny wzrost liczby takich zamienników wcześniejszej emerytury to efekt niezgody części Polaków na wydłużenie wieku emerytalnego. Pojawia się także teoria, że część zmian napędziły planowane i wdrażane zmiany w sektorze publicznym, np. reforma edukacji. – Część osób, które mają uprawnienia, widząc zawirowania obawia się zmian, może chcieć skorzystać z przywilejów – argumentuje Wiesława Taranowska z OPZZ.

przeczytaj

Trudniej będzie zwolnić pracownicę tymczasową w ciąży? Pracodawcy protestują

Pracownice tymczasowe w ciąży mają mieć przedłużane umowy do dnia porodu - zakłada nowelizacja ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych przygotowana przez resort rodziny i pracy. Zdaniem organizacji pracodawców to obróci się przeciwko samym kobietom, bo pracodawcy nie będą chcieli ich zatrudniać.

przeczytaj

Pracownicy medyczni będą walczyć o płace

Minimum trzy średnie krajowe płace, a nie jak proponuje resort zdrowia – 1,17–1,27 – takich co najmniej pensji chcą dla siebie lekarze ze specjalizacją. Pielęgniarki bez dodatkowych kompetencji chcą zaś zarabiać przynajmniej 1,5 średniej płacy w gospodarce, a nie jej 64 proc., jak planowano.

przeczytaj

Wyższe zasiłki dla bezrobotnych zniechęcą do szukania pracy

Premier Beata Szydło zapowiedziała, że jeszcze w tym roku Elżbieta Rafalska, minister rodziny, będzie wnioskowała o podwyższenie zasiłku dla osób bezrobotnych do kwoty połowy minimalnego wynagrodzenia. Tegorocznym wyzwaniem, przed którym stanie ten resort, ma być także przygotowanie reformy urzędów pracy.

przeczytaj

Protest studentów na placu Teatralnym. Wystawią oceny rządzącym

W środę studenci z całej Polski wyjdą na ulice, by zaprotestować przeciwko działaniom rządu Prawa i Sprawiedliwości. - Widzimy, w jaki sposób władza próbuje dyskredytować osiągnięcia wielu specjalistów i efekty dziesięcioleci prac różnych zespołów, używając języka propagandy zamiast merytorycznych argumentów - mówi Kamil Zieliński, student UMCS, jeden z organizatorów lubelskiej manifestacji.

przeczytaj