0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Poznań, Zielona Góra: posiedzenie Rad OPZZ województw wielkopolskiego i lubuskiego

Aktualności

Ostatnia droga Franciszka Bobrowskiego

13 grudnia, na Cmentarzu Komunalnym w Koninie, pożegnaliśmy Franciszka Bobrowskiego, wiceprzewodniczącego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych w latach 2006 – 2017, senatora RP V kadencji, człowieka rzetelnego, prawego, życzliwego innym ludziom.

przeczytaj

Rada OPZZ

13 grudnia w Warszawie, po raz ostatni w tym roku obradowała Rada Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Zebrani uczcili minutą ciszy Franciszka Bobrowskiego, wiceprzewodniczącego OPZZ, zmarłego 9 grudnia bieżącego roku.

przeczytaj

Rada Federacji Związków Zawodowych METALOWCY

12 grudnia w Warszawie, po raz ostatni w tym roku obradowała Rada Federacji Związków Zawodowych METALOWCY. Na początku zebrani uczcili minutą ciszy Władysława Ostrowskiego, Przewodniczącego Okręgu Zachodniopomorskiego, zmarłego 25 listopada bieżącego roku.

przeczytaj

Prezenty od Zalewskiej

ZNP: - Nauczycielu, od nowego roku zarobisz mniej, bo tracisz dodatki socjalne! Ale to nie koniec złych wieści, bo m.in. awans zostanie powiązany z oceną pracy (jedno z kryteriów: moralność), trudniej będzie o urlop dla poratowania zdrowia.24 listopada Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał ustawę z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych, zawierającą nowelizację Karty Nauczyciela.

przeczytaj

W mediach

Konflikt w Sanepidzie? Powołają Komisję Antymobbingową

Pod koniec października do starosty garwolińskiego Marka Chciałowskiego wpłynęła skarga na wieloletniego dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie, w której pracownicy skarżyli się na złą atmosferę w pracy wprowadzoną przez dyrektor Małgorzatę Gadoś. Związki zawodowe pracowników PSSE w Garwolinie po dokonaniu wnikliwej analizy sytuacji wskazały na konieczność zaangażowania w rozwiązanie konfliktu mediatora zewnętrznego.

przeczytaj

Podatki w 2018 r. nie wzrosną? Nic bardziej mylnego. Zapłacimy dodatkowo co najmniej kilka miliardów złotych

"Wystarczy nie kraść" - powtarzają do znudzenia politycy PiS. Tak tłumaczą to, skąd biorą pieniądze na 500+ czy Mieszkanie+. Zarzekają się, że nie podnoszą podatków. Ale podatki w przyszłym roku wzrosną. Niektóre pierwszy raz od lat. Będą też nowe. Przygotowaliśmy przegląd zmian w podatkach na 2018 r.

przeczytaj

Nagrody od Szydło: dała swoim ministrom po 38 tys

Premier Beata Szydło przyznała w tym roku swoim ministrom sowite nagrody. Każdy z nich dostał od stycznia do września co miesiąc 4,2 tys. zł dodatkowego bonusa. W sumie więc ministrowie otrzymali już w tym roku co najmniej ok. 38 tys. zł nagród. Premię dostała także sama Szydło. Ale Centrum Informacyjne Rządu nie chce zdradzić jej wysokości!

przeczytaj

Premier Morawiecki sprzedaje swoje akcje Banku Zachodniego WBK! Ile na nich zarobi?

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o sprzedaży swojego portfela akcji Banku Zachodniego WBK, którego był prezesem. Szef rządu już złożył dyspozycję ich zbycia - informuje Ministerstwo Rozwoju. Przypomnijmy, że Partia "Razem" nagłośniła sprawę portfela akcji giełdowych Bank Zachodniego WBK, którego premier Mateusz Morawiecki był prezesem w latach 2007-15. Mowa o 13 711 akcjach Banku Zachodniego WBK, które zdaniem przedstawicieli "Razem", są warte ok. 5 mln zł.

przeczytaj

Polacy chcą jawności wynagrodzeń, już na etapie rekrutacji

84 proc. ankietowanych uważa, że stawki z wynagrodzeniem powinny być jawne już w ogłoszeniu o pracę; przeciwnego zdania jest blisko 14 proc. - wynika z najnowszego badania Work Service. Z raportu wynika, że największymi zwolennikami w Polsce jawności wynagrodzenia (już w ogłoszeniu o pracę) są ankietowani zarabiający do 2 tys. złotych i posiadający wykształcenie zawodowe.

przeczytaj