0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

OBCHODY ŚWIĘTA PRACY

Tegoroczny pochód OPZZ z okazji Święta Pracy - 1 Maja odbywał się pod hasłem "Polska potrzebuje wyższych płac". Zgodnie z wieloletnim obyczajem, w Bramie Straceń Cytadeli Warszawskiej złożono wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą Bohaterów Wolności – więźniów X Pawilonu.

przeczytaj

Dyrektor Teatru Jaracza w Olsztynie do dymisji!

Rada OPZZ województwa warmińsko-mazurskiego domaga się podjęcia natychmiastowej decyzji o dymisji dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie!

przeczytaj

PODPISZ APEL - Nie dla chaosu w szkole!

Dlaczego twój głos jest ważny? Źle przygotowana i i przeforsowana reforma edukacji boleśnie dotknie ponad 720 tysięcy młodych ludzi i ich rodziców. Uczniowie obecnych klas VII w przyszłym roku zderzą się w procesie rekrutacyjnym z obecnymi uczniami klas II gimnazjum. Uczniowie i uczennice oraz ich rodzice powinni jak najwcześniej poznać ofertę, którą przygotowują szkoły średnie. Oszczędźmy im stresu i chaosu przy podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących ich przyszłości.

przeczytaj

Opinie i analizy

Wspólnie na rzecz równości!

Dlaczego związki zawodowe powinny zwiększyć intensywność działań na rzecz promowania równości oraz przeciwdziałania dyskryminacji migrantów?

przeczytaj

W mediach

Strajk w PLL LOT jeszcze wisi w powietrzu, ale jedna rzecz niepokoi związkowców

Strajk w PLL LOT nie rozpoczął się 1 maja, ale nie oznacza to, że do niego nie dojdzie. Związki zawodowe dały zarządowi narodowego przewoźnika 5 dni na przedstawienie sposobu powrotu do wynagrodzeń z 2010 roku, a decyzja o strajku miałaby zapaść w połowie maja. - Do 7 maja nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Według naszej oceny prezes chce konfrontacji - mówi kpt. Adam Rzeszot, przewodniczący ZZ Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT.

przeczytaj

Filharmonia Lubelska. Związkowcy chcą ukarania związkowca

- W imieniu Związków Zawodowych Pracowników Filharmonii Lubelskiej apelujemy do marszałka województwa lubelskiego oraz dyrektora naczelnego Filharmonii Lubelskiej o wyciągnięcie konsekwencji dyscyplinarnych w stosunku do pana Dariusza Dąbrowskiego - przewodniczącego NSZZ Solidarność FL, muzyka orkiestrowego będącego na etacie, który w sposób haniebny i niedopuszczalny nadużywa swoich kompetencji - czytamy w piśmie datowanym na 15 lutego.

przeczytaj

"Solidarność" straciła pazur. Odkąd rządzi PiS, wszystko się związkowi podoba. Szeregowi działacze mają dość

Władze "Solidarności" w państwowych spółkach przestały stawiać się władzom. Pod koniec kwietnia osiem innych związków zawodowych działających w ZUS przekazało prezes spółki list z żądaniami podwyżek. Ale "Solidarności" zabrakło. Zwykli związkowcy mają dość.

przeczytaj