0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

1 MAJA – ŚWIĘTO PRACY

Polska potrzebuje wyższych płac!

1 maja to święto pracy, dzień solidarności pracowników i pracownic różnych branż i regionów, to bardzo ważny dzień dla postępowych związków zawodowych.

Dlatego zwracamy się do organizacji członkowskich OPZZ i struktur terytorialnych naszej konfederacji o masowy udział w obchodach w Warszawie.

Prezydium

Ogólnopolskiego Porozumienia

Związków Zawodowych

Aktualności

Obrady Komitetu Młodych MKZZ

W dniach od 16 do 18 kwietnia br. odbyło się w Brukseli posiedzenie Komitetu Młodych Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych (MKZZ).W Komitecie zasiada 16 młodych przedstawicieli związków zawodowych z całego świata.

przeczytaj

Opinie i analizy

Posiedzenie Rady Rynku Pracy

18 kwietnia 2018 r. na posiedzeniu Rady Rynku Pracy omawiano zmiany dotyczące ustroju szkolnego oraz związane z tym modyfikacje w organizacji i funkcjonowaniu szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe.

przeczytaj

W mediach

Prace nad przepisami dotyczącymi PPK

- Do wyjaśnienia pozostało jeszcze wiele kwestii - mówi ekspert do spraw ubezpieczeń i wiceprzewodnicząca OPZZ Wiesława Taranowska. Zastanawiano się na przykład nad płaceniem do PPK składek przez osoby najmniej zarabiające. Wiesława Taranowska zaznaczyła, że uzgodnienia są w połowie drogi ale najważniejsze jest, że rząd bardzo starannie pochyla się nad wszystkimi poprawkami zgłoszonymi przez partnerów społecznych i instytucje finansowe.

przeczytaj

Obowiązkowe plany kapitałowe dla policjantów oznaczają brak podwyżek

MSWiA rekomenduje objęcie wszystkich funkcjonariuszy programem dodatkowego oszczędzania na starość. Związki zawodowe i pracodawcy są przeciwni. Negatywnie propozycję ocenił Bogdan Grzybowski, dyrektor wydziału polityki społecznej OPZZ i członek Rady Nadzorczej ZUS. – Istnieje realna groźba, że w przyszłości stopa zastąpienia (czyli stosunek wartości emerytury do zarobków przed zakończeniem pracy) będzie wynosić ok. 30 proc. I to dla tych osób miał być stworzony system dodatkowego oszczędzania. Nie można do niego mieszać służb mundurowych – podkreśla.

przeczytaj

Zwolnienia nauczycieli. Tylko w jednym mieście o pracę drżą setki osób

Do 25 maja organy prowadzące szkoły mają czas na zatwierdzenie arkuszy organizacyjnych szkoły. Obecnie ich projekty przechodzą ocenę w związkach zawodowych. Włodarze miast liczą z kolei, ile nauczycieli jest zagrożonych utratą pracy lub pracą na niepełnym etacie.

przeczytaj