0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Rząd zrealizował oczekiwanie OPZZ

Rada Ministrów przedstawiła propozycję wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę od 1 stycznia 2017 r. do poziomu 2000 zł brutto, czyli 47% przeciętnego wynagrodzenia. Jest to odpowiedź rządu na postulat OPZZ i pozostałych central związkowych, które w maju br. we wspólnym stanowisku zaproponowały, aby płaca minimalna wzrosła w 2017 r.oco najmniej6,5%. Jest to krok we właściwym kierunku, ale równocześnie dalece niewystarczający w kontekście powtarzanego przez nas od wielu lat oczekiwania, aby płaca minimalna wynosiła co najmniej 50% płacy przeciętnej, czyli aktualnie około 2150 zł.

przeczytaj

Spór o płacę minimalną. Związkowcy: przedsiębiorców na to stać

- Przedsiębiorcy mają na swoich kontach około 240 mld zł, stać ich na podwyżkę płac minimalnych - uważa Andrzej Radzikowski z OPZZ. Z kolei zdaniem pracodawców obowiązkowe 2 tysiące brutto płacy minimalnej może mieć negatywne konsekwencje dla polskiej gospodarki.

przeczytaj/zobacz

Minister zdrowia: pracujemy nad zapowiadaną likwidacją NFZ

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł mówił, że choć zdaje sobie sprawę, że "w służbie zdrowia nie jest dobrze", to sytuacja - w jego odczuciu - nie jest tak tragiczna, jakby to wynikało z doniesień części mediów. - Będą krótsze kolejki i lepszy dostęp do świadczeń jeszcze w tym roku – zapowiadał. Samorządy będą miały też możliwość kontraktować świadczenia medyczne, na które nie stać NFZ.

przeczytaj/posłuchaj

Wszyscy pracownicy w ochronie zdrowia powinni zarabiać więcej

Apel w imieniu kilku tysięcy pracowników ochrony zdrowia w województwie trafił wczoraj do premier Beaty Szydło. Przedstawiciele takich grup jak fizjoterapeuci, elektrokardiolodzy czy diagności laboratoryjni domagają się systemowych zmian, które sprawią, że będą zarabiać godnie.

przeczytaj

Zagłębiowskie Centrum Onkologii, Dąbrowa Górnicza: Strajk odwołany

Jest porozumienie pomiędzy związkami zawodowymi a dyrekcją Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpitala Specjalistycznego im. Szymona Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej. Pracownicy placówki od lipca otrzymają podwyżki płac.
Związki zawodowe odwołały zapowiedziany na czwartek (16 czerwca) strajk bezterminowy.

przeczytaj