0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Poniedziałek, 4 września godz. 16.00 przed gmachem Ministerstwa Edukacji w Warszawie!

„Wspólnie dla szkoły" – pod takim hasłem w poniedziałek (4 września) przed gmachem Ministerstwa Edukacji Narodowej protestować będą rodzice, nauczyciele, organizacje pozarządowe oraz koalicja „Nie dla chaosu w szkole".

przeczytaj

Związek Nauczycielstwa Polskiego do Anny Zalewskiej i Beaty Szydło. "Mamy obowiązek wymagać"

Sławomir Broniarz, prezes ZNP: - Dziś płaca zasadnicza dla nauczyciela dyplomowanego, człowieka po studiach, dokształcającego się przez całe życie, z ogromnym doświadczeniem zawodowym, wynosi 3100 zł brutto. Dlatego zwracam uwagę, że nawet po podwyżkach do zawodu nie uda się przyciągnąć najlepszych ludzi. A na tym powinno nam zależeć - komentuje związkowiec rządową propozycję podwyżek.

przeczytaj

Opole: samorządowcy debatowali o reformie oświaty

29 sierpnia w Instytucie Śląskim w Opolu Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego był gościem Zgromadzenia Związku Gmin Śląska Opolskiego. Wziął udział w dyskusji samorządowców na temat skutków reformy oświaty, które dotkną organy prowadzące szkoły i placówki oświatowe.

przeczytaj

5 rzeczy, na jakie od września muszą przygotować się rodzice

Przede wszystkim PiS cofnął obowiązek szkolny dla sześciolatków. W wyniku zmian, od września obowiązkiem szkolnym będą więc objęte dzieci od siódmego roku życia. Dziecko sześcioletnie będzie miało możliwość rozpoczęcia nauki w pierwszej klasie szkoły podstawowej, ale nie będzie to obowiązkowe.

przeczytaj

Konstanty Radziwiłł: Podwyżki dla ratowników zgodnie z ustaleniami

Minister zdrowia zapewnił, że "podpisane zostały wszystkie aneksy z dysponentami zespołów ratownictwa medycznego, które gwarantują przekazanie środków, a następnie podwyżki dla ratowników". Jak podkreślił, podwyżki te - tak jak ustalono - naliczone będą od lipca wstecz. - Oprócz tego wszyscy świadczeniodawcy, którzy zatrudniają ratowników np. w szpitalnych oddziałach ratunkowych, izbach przyjęć oraz innych miejscach szpitali, otrzymują dodatkowe środki - podkreślił.

przeczytaj

Hutnicy żądają zaległych wypłat. Prezes: To był happening polityczny

Coraz trudniejsza sytuacja hutników w Zawierciu. Pracownicy twierdzą, że od kilku miesięcy nie otrzymali zaległych wynagrodzeń. Nie pomógł im inspektor pracy, syndyk i komornik. Po ogłoszeniu upadłości firmy, jej prezes założył nową spółkę i wynajął od syndyka ten sam teren. A pieniędzy jak nie było, tak nie ma.

przeczytaj

Francja: niewielki entuzjazm po ogłoszeniu reformy kodeksu pracy

Premier Francji Edouard Philippe przedstawił w czwartek założenia reformy kodeksu pracy. Pracodawcy są zadowoleni, związki zawodowe i opozycja parlamentarna mnożą zarzuty wobec zmian, które będą wprowadzane dekretami. Według sondaży, przeprowadzonych przed ogłoszeniem dekretów, większość Francuzów zmiany w organizacji zatrudnienia uważa za konieczne. Jednak 52 proc. pragnie tylko drobnych poprawek, podczas gdy za głęboką reformą opowiada się 40 proc. badanych.

przeczytaj