Katowice, Olsztyn: posiedzenia Rad OPZZ województw – śląskiego i warmińsko – mazurskiego
Referendum szkolne: ponad dziewięćset tysięcy podpisów!
20 kwietnia o godz. 9.30 pełnomocnik Komitetu Referendalnego Sławomir Broniarz oraz zastępca pełnomocnika Dorota Łoboda wraz z przedstawicielami Komitetu Referendalnego złożyli w Sejmie podpisy obywateli popierających wniosek o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum z inicjatywy obywateli w sprawie reformy systemu oświaty.
- 20 kwietnia br. złożyliśmy w Sejmie ponad 910 tysięcy podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum ws. reformy edukacji. Jednym z najczęściej pojawiających się wokół tego tematu pytań jest: „Dlaczego dopiero teraz?". Ogólnokrajowe referendum zainicjowaliśmy, gdy wyczerpały się inne nasze możliwości.
Presja, aby starzy dali miejsce młodszym, jest w szkołach bardzo wysoka. Starsi koledzy reagują paniką, gdy ktoś ich pyta o wiek albo ile im brakuje do emerytury. Wiadomo, po co te pytania. Żeby przypomnieć. Ale młodzi też robią się nerwowi.
Jan Guz: - Nie możemy pozwolić na Europę dwóch prędkości w kwestiach socjalnych. Dlatego OPZZ zrobi wszystko, aby Polska poparła inicjatywę Komisji i podnosiła swoje standardy socjalne, aby polscy pracownicy nie byli Europejczykami drugiej kategorii.
Dane mówią o tym, że w całym kraju brakuje 255 listonoszy. Wrzeczywistości ta liczba może być nawet czterokrotnie większa.- Bezrobocie w kraju spada, z początkiem roku wzrosło minimalne wynagrodzenie. To sprawia, że początkowa pensja oferowana przez Pocztę Polską jest po prostu zbyt mało konkurencyjna, nawet w porównaniu z dyskontami - mówi Krzysztof Piskorski z Instytutu Pocztowego.
MSZ w przededniu trzęsienia ziemi. "Bolszewicka czystka" może zaszkodzić gospodarce
By powstrzymać dalsze prace nad tym projektem, związkowcy wszystkie swoje obawy i wnioski umieścili w liście do premier Szydło. "Mogłyby to skutkować groźnym dla bezpieczeństwa i interesów Rzeczypospolitej osłabieniem, jeśli nie demontażem, służby zagranicznej RP. Ustawa dotyczy bardzo ważnego, newralgicznego dla bezpieczeństwa i interesów Polski segmentu służby publicznej" - napisali w liście.
Rozpoczęły się zwolnienia grupowe w Warszawskiej Operze Kameralnej
W środę wieczorem lista z harmonogramem zwolnień zawisła zarówno w gmachu przy Al. Solidarności, w którym działa Warszawska Opera Kameralna, jak i w jej biurach przy ul. Nowogrodzkiej. Zwolnienia zaczęły się w czwartek o godz. 10. Pierwsza tura miała się skończyć o 14, druga – zacząć się o 18 i zakończyć o 22. I tak codziennie aż do 25 kwietnia. Pracę ma stracić 149 osób spośród 255 zatrudnionych.