0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

Warszawa, Sejm RP: posiedzenie Rady Ochrony Pracy

Strajk w Odlewni Żeliwa w Zawierciu

Związki zawodowe domagają się zwiększenia stawek godzinowych pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych i w systemie akordowym o 2,50 zł brutto. Kolejny postulat dotyczy podwyżek dla pracowników na stanowiskach nierobotniczych o 400 zł brutto. O przystąpieniu do strajku pracownicy zdecydowali podczas referendum. Udział w nim wzięło 353 pracowników. 88 proc. z nich było chciało strajku.

przeczytaj

Starbucks ugiął się pod naporem protestów. Polacy nie będą łamistrajkami w Niemczech

Kilka dni temu poinformowano, że niemieckie kawiarnie szykują się na strajki i w związku z tym intensywnie poszukują pracowników nad Wisłą. Posunięcia sieciówki wzburzyły organizacje walczące o prawa pracownicze i środowiska lewicowe. OPZZ w swoim oświadczeniu pisał m.in. : - Nie godzimy się, aby polscy pracownicy byli traktowani jak łamistrajki i wykorzystywani do tłumienia oporu pracowników w innych krajach europejskich. Protestujemy przeciwko praktykom firmy Starbucks i raz jeszcze deklarujemy poparcie dla zasady równej płacy za tę samą pracę w tym samym miejscu. Starbucks wycofał się z idei rekrutowania łamistrajków w Polsce.

przeczytaj

OPZZ: „500+” - „złotówka za złotówkę”

OPZZ: - Kilka dni temu media informowały o sytuacji pani Iwony, samotnej matki ze Słupska, której nie zostało przyznane świadczenie wychowawcze - 500 zł na pierwsze dziecko, bo o 7,82 zł przekroczyła kryterium dochodowe (800 zł lub 1200 zł dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym). OPZZ od początku wskazywało na konieczność uregulowania sytuacji, kiedy rodzina przekracza minimalną kwotę ustawowego kryterium, eliminującą przyznanie świadczenia z Programu ,,Rodzina 500+".

przeczytaj

Górnictwo: Minister obiecuje miliard złotych na dokapitalizowanie kopalń!

W przyszłym tygodniu związki zawodowe otrzymają projekt porozumienia poprzedzającego połączenie Katowickiego Holdingu Węglowego z Polską Grupą Górniczą. Po fuzji PGG ma być dokapitalizowana kwotą ok. 1 mld zł - zapowiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski.

przeczytaj

Sławomir Broniarz ostro o podwyżkach dla nauczycieli: Trzeba być „niskiego lotu”, żeby się łudzić, że damy się kupić

- Chcemy się policzyć, zobaczyć, jaka jest skala niechęci do zmian w edukacji. Wydaje mi się, że przy paru milionach głosu sprzeciwu, które zbierzemy w referendum, rząd będzie musiał podjąć jakieś działania, by odnieść się do głosu suwerena. Tak, jak zapewniała pani premier w kampanii wyborczej deklarując dialog ze społeczeństwem – powiedział Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

przeczytaj

Policyjni związkowcy irytują MSWiA. Ministerstwo chce powołać nowy związek

Związek zawodowy policjantów krytykował szefostwo MSWiA, więc resort planuje utworzenie w policji konkurencyjnej organizacji. PiS zajmuje się nowelizacją ustawy o policji w tajemnicy. Podczas posiedzenia Rady Dialogu Społecznego 31 stycznia pytał o nią szef NSZZ Policjantów Rafał Jankowski. – Urzędnik z MSWiA odpowiedział, że nie jest upoważniony do udzielania informacji na ten temat – relacjonuje Jankowski.

przeczytaj

Posiedzenie Zespołu ds. Strategii Europa 2020

W Ministerstwie Rozwoju obyło się posiedzenie Zespołu ds. Strategii Europa 2020, którego członkami są reprezentanci strony rządowej, związków zawodowych, organizacji pracodawców i sektora pozarządowego. Zespół jest organem opiniodawczo-doradczym Prezesa Rady Ministrów a jego zadaniem jest monitorowanie realizacji przez Polskę unijnej Strategii Europa 2020.

przeczytaj