0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzisiaj:

- spotkanie Marianne Thyssen, komisarz ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych, Umiejętności i Mobilności Pracowników KE z przedstawicielami organizacji partnerów społecznych Rady Dialogu Społecznego z udziałem Jana Guza, przewodniczącego OPZZ. Temat spotkania: nowa dyrektywa nt. pracowników delegowanych;

- posiedzenie Rady OPZZ Branży "Transport"

ZZPPM: LIST OTWARTY do Rządu RP w sprawie przyszłości Polskiego Przemysłu Miedziowego

26 sierpnia 2016 r. Rząd PiS przesłał do społecznej konsultacji projekt budżetu państwa na 2017 rok. Niestety, nie mamy w związku z tym dobrych informacji zarówno dla pracowników KGHM Polska Miedź SA, jak i tysięcy zatrudnionych w firmach współpracujących. Rząd Pani Premier Beaty Szydło nie przewiduje bowiem jakiejkolwiek zmiany obowiązującego prawa podatkowego zmniejszającej lub likwidującej nałożone tylko na Polską Miedź dodatkowe obciążenia fiskalne.

przeczytaj

Apel ZNP do minister edukacji

Związek Nauczycielstwa Polskiego wnioskuje o niezwłoczne zajęcie się problemem nieprawidłowego stosowania w wielu szkołach publicznych w całej Polsce, znowelizowanych przepisów Karty Nauczyciela dotyczących zadań i czasu pracy nauczycieli określonych w art. 42 ust. 2. Przepisy te – z powodu nieprecyzyjnego charakteru – stały się podstawą do nadużywania uprawnień przez organy prowadzące szkoły i dyrektorów szkół w stosunku do nauczycieli, których zobowiązuje się do realizacji określonych zajęć z uczniami we wskazanej przez dyrektora liczbie godzin.

przeczytaj

„Gość Niedzielny”: Co z tą reformą?

Ustawy jeszcze nie ma, ale polityczna decyzja zapadła. Czy nauczyciele ją popierają? Jeśli wierzyć sondażowi przeprowadzonemu przez „Głos Nauczycielski” – organ ZNP – ponad połowa pedagogów ocenia zmiany negatywnie. Tyle że nauczycielskie związki zawodowe od dawna nie są reprezentatywnym głosem całego środowiska, także ze względu na wyraźne afiliacje polityczne. ZNP to przecież jeden z filarów lewicy.

przeczytaj

10 powodów manifestacji pracowników ochrony zdrowia

Bo mamy dość tłumaczenia pacjentom, że to nie nasza wina, że długo czekają, lub w ogóle nie mogą dostać świadczeń zdrowotnych. To nie wina białego personelu. Bo nie możemy dłużej pracować po 300 godzin w miesiącu by się utrzymać. Tak nie da się żyć. Bo nie chcemy dłużej słuchać, że lepiej od ratownika, farmaceuty czy fizjoterapeuty zarabia kasjer bez wyższego wykształcenia i odpowiedzialności za zdrowie i życie…

przeczytaj

Niemiecka minimalna płaca w transporcie. Związkowcy są za

- Popieramy niemieckie prawo dotyczące płacy minimalnej. Żądamy, aby odnosiło się ono również do polskich przedsiębiorców działających w Niemczech w sektorze transportu – bez względu na to, czy wykonują operację ponadgraniczną, w tranzycie czy kabotażową – to główne tezy wspólnego listu polskich i niemieckich central związkowych, kierowanych do Violetty Bulc, komisarza europejskiego ds. transportu.

przeczytaj

Sejm milczy w sprawie CETA. Wdroży umowę ponad naszymi głowami?

Czy posłowie pozwolą na przyjęcie umowy o wolnym handlu pomiędzy Unią Europejską a Kanadą ponad głowami obywatelek i obywateli? Ruch Akcja Demokracja wzywa do sprzeciwu wobec tymczasowego wdrożenia umowy CETA. Mamy się czego obawiać.

przeczytaj

CETA jak TTIP. Organizacje pozarządowe przeciwko tymczasowemu wdrożeniu umowy

Związki zawodowe i organizacje pozarządowe sprzeciwiają się przyjęciu CETA - umowy o wolnym handlu między Kanadą i Unią Europejską, która ma być zatwierdzona przez UE 22 września na szczycie ministrów handlu w Bratysławie. I stawiają zarzuty: jest negocjowana bez poszanowania demokracji, zagraża polskiej gospodarce, jedynymi beneficjentami będą wielkie firmy ponadnarodowe.

przeczytaj