0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Zmiany w prawie pracy. Wyższe wynagrodzenia i większa ochrona rodziców

Wyższe minimalne wynagrodzenie za pracę, zmiany dotyczące świadectwa pracy i większa ochrona uprawnień rodzicielskich to część reform dotyczących pracowników, które zostaną wprowadzone w 2018 roku.

przeczytaj

Senat RP nie podniósł wysokości odpisu na ZFŚS

W trakcie obrad Senatu RP była kolejna szansa, by odmrozić wysokość odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych dla wszystkich pracowników (grup zawodowych) na 2018 r., o co postulowało OPZZ w trakcie prac nad tym projektem ustawy. Niestety, senatorzy nie zdecydowali się wprowadzić poprawek w tym zakresie do projektu ustawy.

przeczytaj

W mediach

Expose Morawieckiego nie dotyczyło najbliższych dwóch lat. Wizja na kilka dekad

- Będziemy kontynuować dobrą zmianę, dbać o gospodarkę i politykę społeczną - zapowiedział w expose Mateusz Morawiecki. A potem zaczął mówić o wizji gospodarczej Polski, którą uda się zrealizować dopiero za kilkadziesiąt lat. W porównaniu z przemówieniem Beaty Szydło sprzed dwóch lat, w tym wygłoszonym przez Morawieckiego zabrakło konkretów.

przeczytaj

Senat uszczelnia zakaz handlu w niedziele i święta. Nie będzie furtki do obejścia przepisów

Wypiekanie pieczywa lub produkcja wyrobów cukierniczych w centrach handlowych na pewno nie uzasadni otwierania tych placówek w niedziele. Nieczynne będą też duże sklepy na dworcach. To przykładowe poprawki do ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, jakie chcą wprowadzić senatorowie. Zakazem handlu nie zostaną objęte te stacje paliw i sklepy na dworcach (autobusowych, kolejowych), których powierzchnia przeznaczona na ekspozycję i sprzedaż towarów nie przekracza 80 mkw.

przeczytaj

Strajk w MOSiR-ze? Związkowcy: - Tak, jeśli nie uda się nam dojść do porozumienia z zarządem

Pracownicy MOSiR-u sprzeciwiają się zmianom w systemie wynagradzania. Obliczają, że mogą na tym stracić od 1,2 tys. do nawet 3,7 tys. zł rocznie. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji jest zatrudnionych 155 osób. Działają tam też dwa związki zawodowe: „Solidarność” i OPZZ. – Jeśli nie dojdziemy do porozumienia, przystąpimy do sporu zbiorowego, a potem do strajku – zapowiadają związkowcy.

przeczytaj

Rodzina wydaje na mieszkanie coraz więcej

Od pojawienia się w gospodarce inflacji minął zaledwie rok, a już osiągnięty został cel inflacyjny na poziomie 2,5 proc.. Co prawda skokowe podwyżki dotyczą tylko wybranych produktów, ale i tak - statystycznie rzecz biorąc - koszty życia z miesiąca na miesiąc rosną. Najbardziej zauważalne podwyżki cen dotyczą żywności, paliw i kosztów utrzymania mieszkań- wynika ze statystyk GUS.

przeczytaj

Nocna zmiana akcyzy. Palacze dostaną po kieszeni

Sejm podnosi stawkę akcyzy m.in. na płyny do e-papierosów. Decyzja w tej sprawie zapadła w nocy z wtorku na środę. Przed północą posłowie uchwalili bez poprawek rządową nowelizację ustawy o akcyzie. Jej przepisy wejdą w życie od 2019 roku.

przeczytaj