0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletter OPZZ
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

W imieniu kierownictwa OPZZ z żalem zawiadamiamy, że 20 marca br. zmarł

Kolega Gerard Kuligowski,

przewodniczący Rady OPZZ województwa zachodniopomorskiego, członek Rady Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

O terminie uroczystości pogrzebowych poinformujmy wkrótce.

*********************************

Dzisiaj: posiedzenie Rady OPZZ województwa śląskiego

List ZNP do MEN

ZNP wnosi o podjęcie przez Panią Minister działań, mających na celu zapobieżenie sytuacji, w której na pracowników szkół i placówek oświatowych, bez ich zgody wyrażonej w stosowanej umowie, zostaną nałożone obowiązki związane z przyjmowaniem wniosków (500 plus) o ustalenie prawa i wypłatę świadczenia wychowawczego oraz prowadzeniem postępowań w sprawach o świadczenia wychowawcze.

przeczytaj

MEN rozpoczyna rewolucję w oświacie. Co się zmieni?

Zniesienie sprawdzianu szóstoklasisty, powołanie organu, który będzie rozpatrywał odwołania maturzystów, oraz wprowadzanie nowych zasad rekrutacji do szkół. To tylko niektóre zmiany proponowane przez resort edukacji.

przeczytaj

Pierwsze spotkanie Komitetu Koordynacyjnego Międzyregionalnych Rad Związkowych

Przyjęcie programu roboczego MRZ (IRTUC) na lata 2016-2020, analiza założeń projektu „Wpływ MRZ na aktywizację międzyregionalnych, euro-regionalnych i makroregionalnych rynków pracy" zaakceptowanego przez Komisję Europejską oraz omówienie założeń związanych z nowym rozporządzeniem KE dotyczącym sieci EURES z udziałem eksperta Komisji Europejskiej były głównymi tematami pierwszego spotkania w ramach Komitetu Koordynacyjnego Międzyregionalnych Rad Związkowych w Brukseli w dn. 18 marca 2016 r. OPZZ reprezentował Piotr Ostrowski.

przeczytaj

Rada Dialogu Społecznego napisze nowe Prawo zamówień publicznych

W Radzie Dialogu Społecznego powstał zespół doraźny ds. zamówień publicznych, który pracuje nad projektem nowego Prawa zamówień publicznych. Mógłby on trafić do Sejmu pod koniec roku.

przeczytaj

KGHM. Światełko w tunelu

Choć ponad 5 miliardów złotych strat za ubiegły rok może martwić akcjonariuszy KGHM, to spółka nie znajduje się przecież w jakiejś dramatycznej sytuacji. Warto podkreślić, że bez odpisów z tytułu utraty wartości aktywów Grupa KGHM osiągnęłaby zysk na poziomie 1,9 mld zł.

przeczytaj