0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Górnikom w dniu Ich Święta

Jan Guz: - W dzień świętej Barbary kłaniamy się Górniczej Braci z podziękowaniem za jej trud, gratulujemy osiągnięć, składamy wyrazy uznania i najserdeczniejsze życzenia.

przeczytaj

Jan Guz: Roczny bilans rządu Beaty Szydło oceniam na trójkę z minusem

Jan Guz: - Wiele propozycji rząd narzuca w ramach inicjatyw poselskich i w ogóle nie ma o nich dyskusji. Oczekujemy, że będziemy traktowani bardziej po partnersku. Mamy obawy związane z funkcjonowaniem RDS. Niedawno ze strony rządowej padła propozycja, aby powołać wspólną komisję rządu i pracodawców. Pytanie zatem, po co Rada Dialogu Społecznego, skoro rząd chce debatować tylko z wybranymi pracodawcami. To osłabia dialog społeczny.

przeczytaj

Stanowisko Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych ws. „ustawy dezubekizacyjnej”

Wobec napływających zgłoszeń i wniosków interwencyjnych, realizując statutowe obowiązki oraz działając w imieniu macierzystych organizacji wchodzących w skład Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych, składamy stanowczy protest wobec sposobu i niedozwolonej zmiany treści oraz kształtu w/w ustawy przekazanej do konsultacji społecznych, domagając się wycofania zmian nie będących uprzednio przedmiotem konsultacji ze stroną społeczną.

przeczytaj

Strażacy jak esbecy? Ich też obejmie obniżka emerytur. Będą protestować przed Sejmem

W piątek pierwsze czytanie projektu ustawy o obniżeniu "esbeckich" rent i emerytur. Związkowcy służb mundurowych zapowiadają protest przed Sejmem. Dołączą do nich strażacy, których także obejmie "ustawa dezubekizacyjna" rządu PiS.

przeczytaj

Nauczyciele szykują się na protest. Andrzej Duda odwoła wizytę w Łęcznej?

Czy Andrzej Duda odwoła poniedziałkową wizytę w Łęcznej w związku z zapowiadanym protestem nauczycieli? Przeciwko wprowadzanej przez PiS reformie szkolnictwa i likwidacji gimnazjów chcą protestować tam nie tylko miejscowi, ale też pedagodzy z „Solidarności” i ZNP.

przeczytaj

OPZZ: Ograniczenie wolności zgromadzeń to krok ku rządom autorytarnym

OPZZ wystosował krytyczne stanowisko wobec zmian w ustawie o zgromadzeniach. W ocenie związkowców nowelizacja ogranicza demokrację, a prace nad nią w Sejmie pozostawiają wiele do życzenia.

przeczytaj

Fundacja Helsińska pomoże zwalnianym dziennikarzom Trójki

W poniedziałek władze Trójki zadecydowały o dyscyplinarnym zwolnieniu Pawła Sołtysa - dziennikarza ekonomicznego i szefa działających w Dwójce i Trójce związków zawodowych. Poprzedni szef związków - Jerzy Sosnowski - również został zwolniony przez zarząd. Helsińska Fundacja Praw Człowieka wydała oświadczenie w sprawie zwolnienia szefa związków zawodowych w Trójce Pawła Sołtysa. Dziennikarze Polskiego Radia otrzymają darmową pomoc prawną.

przeczytaj

Znajomi ministra Jurgiela obsiedli Elewarr i inne państwowe spółki rolne

Kiedy w 2012 r. opublikowano słynne "taśmy PSL", mówiące o kumoterstwie i nadużyciach rządzących działaczy PSL w instytucjach podległych resortowi rolnictwa. Chodziło głównie o należącą do Agencji Rynku Rolnego spółkę Elewarr, zajmującą się magazynowaniem i przechowywaniem zbóż. Krytykował to PiS. Teraz rada nadzorcza Elewarru składa się z trzech członków. Wszyscy to dobrzy znajomi Krzysztofa Jurgiela (PiS).

przeczytaj