0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Przegląd informacji związkowych, prawnych i gospodarczych

Aktualności

100 lat Niepodległej!

Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystego posiedzenia Rady Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, pod hasłem "Związki Zawodowe w Niepodległej". Przeczytaj/Oglądaj

Elżbieta Rafalska skierowała list do członków Rady OPZZ
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska skierowała list do przewodniczącego OPZZ Jana Guza oraz członków Rady OPZZ w związku z uroczystym posiedzeniem Rady OPZZ z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak poinformowała ze względu na wcześniejsze zobowiązania nie mogła wziąć osobiście udziału w Radzie.Przeczytaj.

Marek Kuchciński skierował list do członków Rady OPZZ
Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński skierował list do przewodniczącego OPZZ Jana Guza oraz członków Rady OPZZ w związku z uroczystym posiedzeniem Rady OPZZ z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak poinformował ze względu na wcześniejsze zobowiązania nie mógł wziąć osobiście udziału w Radzie.Przeczytaj.

Stanisław Karczewski skierował list do członków Rady OPZZ
Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski skierował list do przewodniczącego OPZZ Jana Guza oraz członków Rady OPZZ w związku z uroczystym posiedzeniem Rady OPZZ z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak poinformował ze względu na wcześniejsze zobowiązania nie mógł wziąć osobiście udziału w Radzie.Przeczytaj.

Wiesław Łyszczek skierował list do członków rady OPZZ
Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek skierował list do przewodniczącego OPZZ Jana Guza oraz członków Rady OPZZ w związku z uroczystym posiedzeniem Rady OPZZ z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Przeczytaj.

Przewodniczący Jan Guz na uroczystym posiedzeniu Rady OPZZ
Przemówienie przewodniczącego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Jana Guza na uroczystym posiedzeniu Rady OPZZ z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przeczytaj.

100 lat Polski Niepodległej!
Przewodniczący OPZZ Jan Guz wziął udział w oficjalnych uroczystościach z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbyły się na Placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Przeczytaj.

Odsłonięto pomnik Ignacego Daszyńskiego
W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odsłonięto pomnik Ignacego Daszyńskiego. W uroczystości udział wziął przewodniczący OPZZ Jan Guz. Przeczytaj.

Szef Mazowieckiego OPZZ o proteście policjantów i pracowników LOT’u
W niektórych komendach brakuje nawet 70 proc. funkcjonariuszy, którzy protestują przeciwko – jak twierdzą – fatalnym warunkom pracy. Komendant główny obiecuje po tysiąc złotych premii dla policjantów, którzy nie zachorują i będą zabezpieczać Marsz Niepodległości w Warszawie. Gośćmi audycji Radia Dla Ciebie byli Piotr Szumlewicz z OPZZ i Andrzej Berezowski z Tygodnika Solidarność. Przeczytaj/Posłuchaj

Czesława Sońta o ruchu zawodowym poligrafów z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.
Przewodnicząca Związku Zawodowego Poligrafów Czesława Sońta na uroczystym posiedzeniu Rady OPZZ z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przybliżyła słuchaczom historię ruchu branżowego poligrafów. Oglądaj

Teresa Pszczółka o ruchu zawodowym komunalnych z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.
Przewodnicząca Federacji Związków Zawodowych Pracowników Gospodarki Komunalnej i Terenowej w Polsce Teresa Pszczółka na uroczystym posiedzeniu Rady OPZZ z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przybliżyła słuchaczom historię ruchu branżowego 'komunalnych'. Przeczytaj/Oglądaj

Mateusz Nabiałczyk Przewodniczący ZZGwP Knurów-Szczygłowice na uroczystym posiedzeniu Rady OPZZ
Mateusz Nabiałczyk Przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce przy kopalni Knurów-Szczygłowice, członek Rady OPZZ na uroczystym posiedzeniu Rady OPZZ z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Oglądaj.

Gabrielle Bischoff z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
Sto lat temu Polska odzyskała niepodległość po ustanowieniu Tymczasowego Rządu Ludowego Rzeczypospolitej Polskiej 7 listopada 1918 roku. Jego misją było utworzenie "rządu ludzi", działającego w interesie ludu pracującego i rolników, którzy powołali rząd do władzy. Przeczytaj.

Yuriy Karyagin z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości
Życzenia od przewodniczącego Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ukraińskich w Polsce. Przeczytaj.

Josef Středula na uroczystej radzie OPZZ z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości
Josef Středula przewodniczący czeskiej Konfederacji Związków Zawodowych ČMKOS wziął udział w uroczystym posiedzeniu Rady OPZZ z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Przeczytaj.

Opinie i analizy

Posiedzenie doraźnego Zespołu ds. zamówień publicznych RDS
W związku z informacjami z rynku zamówień publicznych o trudnej sytuacji wykonawców zamówień publicznych z branży budowlanej, doraźny Zespół ds. zamówień publicznych RDS rozpatrywał sytuację w obszarze tej branży. Szczególnie skupiono się na możliwości wdrożenia rozwiązań celem waloryzacji już zawartych umów na realizację zamówienia publicznego oraz ewentualnej potrzeby zmian przepisów prawa zamówień publicznych. Dyskusja odbyła się z udziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Polskich Kolei Państwowych S.A., Głównego Urzędu Statystycznego, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Urzędu Zamówień Publicznych. Przeczytaj.

OPZZ w mediach

"Wielki człowiek polskiej lewicy". Odsłonięto pomnik Daszyńskiego

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele ugrupowań lewicowych między innymi: SLD, Unii Pracy, Partii Zielonych, Partii Razem. Uczestniczyli w niej także m.in.: wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz (PO), były prezydent Aleksander Kwaśniewski oraz szef OPZZ Jan Guz. Przeczytaj.

„Ludu polski! Masz być gospodarzem na swej własnej ziemi”. Pomnik Daszyńskiego jednoczy lewicę


Podczas odsłonięcia będą obecne najważniejsze siły lewicowe: SLD (przemówią Jerzy Wenderlich, szef komitetu budowy pomnika i Włodzimierz Czarzasty), Razem (Adrian Zandberg; w 2016 jego partia wydała „Daszyniówkę„), PPS, Zieloni (Marek Kossakowski), Inicjatywa Feministyczna (Katarzyna Kądziela) oraz OPZZ (Jan Guz). Głos zabierze także Aleksander Kwaśniewski. Będzie przedstawiciel powstającej partii Roberta Biedronia. Przeczytaj.

11 listopada: Polacy świętowali setną rocznicę odzyskania niepodległości!

To był dzień, który zapamiętamy na długo! Oficjalne obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się już z samego rano. Przeczytaj.