0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Wielojęzyczny dialog społeczny

OPZZ wystosowało do Premiera RP Mateusza Morawieckiego pismo w sprawie przesyłania do opiniowania przez partnerów społecznych aktów prawnych w języku angielskim. Przeczytaj.

Wartość pieniądza - czy w całej Polsce taka sama?
Życie codzienne coraz bardziej opróżnia kieszenie statystycznego Polaka. Inflacja zjada wynagrodzenia z miesiąca na miesiąc. Coraz bardziej maleje siła nabywcza wynagrodzenia minimalnego. Istotną sprawą są znaczące różnice cen w różnych regionach Polski. Najmniej warta w tej chwili jest pensja minimalna w woj. lubuskim i małopolskim, najwięcej w Podkarpackiem. Przeczytaj.

MANIFESTACJA - 22 WRZEŚNIA 2018
Podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu ogólnokrajowej manifestacji pod hasłem: „Polska Potrzebuje Wyższych Płac!”. W proteście udział wezmą pracownicy wszystkich branż zrzeszonych w Ogólnopolskim Porozumieniu Związków Zawodowych. Przedstawiciele górnictwa i energetyki, przemysłu, oświaty i nauki, usług publicznych, budownictwa i przemysłu drzewnego, transportu, handlu, usług, kultury i sztuki. Przeczytaj.

Obradowała Rada Krajowa Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Gospodarki Morskiej
Organizacja Związkowa WZZ PGM w Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” S.A. w Szczecinie w dniu 29.08.2018 była organizatorem obrad Prezydium Rady Krajowej Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Gospodarki Morskiej. W pierwszej części Członkowie Prezydium z Przewodniczącym WZZ PGM Adamem Liszczewskim złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą „O Godność człowieka” upamiętniającą strajk 1970. Przeczytaj.

Teatr Jaracza w Olsztynie bez dyrektora
Przewodniczący Rady OPZZ województwa warmińsko- mazurskiego Jarosław Szunejko dla Informacji TVP Olsztyn przedstawił sytuację pracowników Teatru imienia Stefana Jaracza w Olsztynie. Obejrzyj.

OPZZ opiniuje strategię UE dotyczącą młodzieży
W dniu 9 lipca 2018 roku odbyło się wysłuchanie publiczne zorganizowane przez Europejski Komitet Ekonomiczno- Społeczny (EKES) w ramach przygotowania przez EKES opinii dotyczącej nowej strategii UE dotyczącej młodzieżyzatytułowanejAngażowanie, łączenie i wzmacnianie pozycji osób młodych. Sprawozdawcami opinii są Adam Rogalewski, radca OPZZ ds. międzynarodowych i członek EKES Michaele McLoughin, członek EKES z Irlandii. Przeczytaj.

OPZZ w mediach

Forum Związków Zawodowych o proteście OPZZ

Sytuacja, w której obecnie się znaleźliśmy wymaga od nas trochę bardziej innowacyjnego podejścia - tak o pomyśle organizowania kolejnego protestu nauczycieli mówi Dorota Gardias, szefowa Forum Związków Zawodowych. Przeczytaj

Dworczyk: nie możemy dziś spełnić wszystkich oczekiwań płacowych

Dworczyk pytany o zapowiadaną przez OPZZ na 22 września odpowiedział, że rząd chce rozmawiać ze wszystkimi grupami i inicjatywami. "Pojawiają się takie jednak inicjatywy, co do których można mieć wątpliwości, czy ze strony tych inicjatyw celem jest dialog czy zorganizowanie demonstracji". Przeczytaj.

Przewodniczący mazowieckiej Rady Wojewódzkiej OPZZ w „Tak czy Nie”

Rząd zaproponował podwyższenie minimalnego wynagrodzenia do 2220 zł. Związkowcy domagają się co najmniej 2255 zł. Czy rząd powinien spełnić ich oczekiwania? O tym w pierwszej części programu rozmawiali: szef mazowieckich struktur OPZZ Piotr Szumlewicz oraz przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność". Obejrzyj.