0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Zespół problemowy Rady Dialogu Społecznego o emeryturach

9 maja 2016 r. Zespół problemowy ds. ubezpieczeń społecznych zaplanował kontynuację dyskusji na temat stanowisk poszczególnych organizacji w sprawie kryteriów uprawniających do świadczenia emerytalnego.

przeczytaj

Obniżenie wieku emerytalnego w 2017 roku. Jarosław Kaczyński sam zdecydował o emeryturach

W czasie wczorajszego spotkania zespołu problemowego ds. ubezpieczeń społecznych Rady Dialogu Społecznego pracodawcom i związkom zawodowym nie udało się wypracować wspólnego stanowiska w sprawie prezydenckiego projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw. Bez oglądania się na związki zawodowe i pracodawców lider PiS stwierdził, że prezydencka propozycja obniżenia wieku emerytalnego zostanie utrzymana.

przeczytaj

Emerycie! Znowu grosze zamiast podwyżki!

Emerytury od marca przyszłego roku będą waloryzowane najprawdopodobniej o około 0,5 proc. Najwyraźniej wprowadzana przez Prawo i Sprawiedliwość dobra zmiana nie dotyczy seniorów. Niespełna 5 zł dostaną w przyszłym roku emeryci z najniższymi świadczeniami. Na więcej nie ma szans, chyba że zostałby zmieniony sposób naliczania świadczeń. Ale politycy musieliby zmienić ustawę.- Nic nie słyszałam, żeby cokolwiek miało być zmienione. Będzie jak w tym roku: groszowa podwyżka - zaznacza Wiesława Taranowska, wiceszefowa OPZZ.

przeczytaj

Po związkowym marszu. Kogo winić za śmieciówki?

W pochodach pierwszomajowych związkowcy nie zostawiali suchej nitki na firmach zatrudniających ludzi na umowy śmieciowe. Setki tysięcy obywateli nie znają innej pracy niż na umowie cywilnoprawnej. Polska przoduje pod tym względem w unijnych statystykach. Tymczasem to również państwo - przez swój brak wyobraźni - wykreowało problem umów śmieciowych.

przeczytaj

Związki Szpitala Uniwersyteckiego protestują przeciw nagrodom dla ordynatorów

Związkowcy Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie protestują przeciwko nagrodom pieniężnym dla 21 ordynatorów. Średnio każdy otrzymał 9 tys. zł. Osiem związków zawodowych, zwróciło się o wyjaśnienia w tej sprawie do prorektora UJ ds. Collegium Medicum. Nagrody miały zbulwersować związkowców nie tylko z powodu wysokości, ale też okoliczności, w jakich zostały przyznane.

przeczytaj