0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

OPZZ na rozmowach z Komisją Europejską

26 kwietnia br. w siedzibie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie odbyło się spotkanie partnerów społecznych w ramach tzw. semestru europejskiego z dyrektorem generalnym Dyrekcji ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej i Włączenia Społecznego Komisji Europejskiej Michelem Servozem.

przeczytaj

Trójstronny Zespół ds. Ochrony Zdrowia o płacach, lekach i koszyku świadczeń zdrowotnych

25 kwietnia br. odbyło się kolejne posiedzenie branżowego Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia przy Ministrze Zdrowia, z udziałem stałych członków: partnerów społecznych i strony rządowej.

przeczytaj

OPZZ chce podniesienia składek emerytalnych dla najbogatszych

W systemie emerytalnym przestaje się płacić składki po przekroczeniu 30-krotności miesięcznego wynagrodzenia. To jest jeden z powodów braku pieniędzy w systemie emerytalnym. To jedna z luk w systemie.

przeczytaj

Jest PGG i rządowy optymizm. Polska Grupa Górnicza stała się faktem

Negocjacje trwały kilka miesięcy, a w ich trakcie uzgadniano wspólne stanowisko inwestorów, wierzycieli oraz pracowników, reprezentowanych przez związki zawodowe.

przeczytaj

Co dalej z kwotą wolną od podatku? Sprawdzamy prawdopodobne warianty

Wraca sprawa podwyższenia kwoty wolnej od podatku. Wkrótce mają zapaść wiążące decyzje dotyczące kształtu zmian. Ma się odbyć specjalna narada PiS w tej sprawie. Oto możliwe warianty podniesienia kwoty wolnej od podatku.

przeczytaj

Nowelizacja prawa zamówień publicznych: "by państwo było inteligentnym klientem"

Nie ma zamówień publicznych w oderwaniu od prawa pracy. Zamawiający będą mieli obowiązek wskazania tych czynności wykonawcy, których wykonanie, zgodnie z Kodeksem Pracy, wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę.

przeczytaj

Pracujesz w tych godzinach? Dostaniesz więcej

Nowy projekt regulujący minimalne wynagrodzenie nie tylko wprowadzi nową, 12-złotową minimalną stawkę godzinową. Sprawi również, że praca w nocy będzie lepiej wynagradzana. Dodatek za wykonywanie obowiązków w trudniejszych warunkach przestanie być wliczany do minimalnej pensji. A to oznacza, że krzywdząca nierówność w końcu zostanie zlikwidowana.Norbert Kusiak, dyrektor wydziału polityki gospodarczej i funduszy strukturalnych OPZZ: - Należy rozważyć też szerszą, kompleksową zmianę przepisów, by do minimalnego wynagrodzenia nie były wliczane też inne składniki pensji.

przeczytaj