0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Manifestacja ZZ Inspekcji Transportu Drogowego

Rada Krajowa Związku Zawodowego Inspekcji Transportu Drogowego, wypełniając uchwałę Zjazdu Delegatów podjętą w marcu , informuje, że w dniu 9 listopada 2017r. w Warszawie o godzinie 10:00 przed budynkiem Sejmu odbędzie się manifestacja inspektorów i pracowników administracji Inspekcji Transportu Drogowego. Manifestacja jest konsekwencją niespełnienia naszych postulatów zgłoszonych podczas protestu, który odbył się w maju bieżącego roku.

przeczytaj

Nauczyciele nie dostaną pensji w grudniu?

Aby zrównoważyć tegoroczny budżet, zarząd powiatu łęczyńskiego zaproponował zawieszenie do końca roku 25 proc. wynagrodzeń nauczycieli i innych pracowników szkół, jednak warunek postawiły nauczycielskie związki zawodowe: zgodzą się, jeśli przez ten czas wszyscy radni solidarnie zawieszą w całości swoje diety. Wyrównanie dla radnych i pracowników szkół miałoby nastąpić w styczniu, bez odsetek.

przeczytaj

Szpital w Bełchatowie. Kłótnia lekarzy z dyrektorem przy pacjentach

Z lekarzami spotkali się też związkowcy z kopalni. Jak mówi Wiesław Kisiel, przewodniczący rady powiatowej OPZZ, sytuacja niepokoi związkowców, bo pracownicy bełchatowskich zakładów, to też pacjenci szpitala i zależy im, aby komfort i standard leczenia był tutaj najwyższy. Tym bardziej, że kopalnia i elektrownia w znaczny sposób przyczyniły się do wybudowania i wyposażenia szpitala.

przeczytaj

Komunikacja w Lublinie. Kto skorzysta z darmowych przejazdów? Zdecydują radni

Dzieci, czy dzieci i młodzież? Radni znów mają zdecydować, kto będzie korzystał z bezpłatnej komunikacji. Nauczyciele też chcą. Projekt PiS jest gotowy i widnieją przy nim opinie trzech związków zawodowych. NSZZ „Solidarność” w pełni popiera pomysł wprowadzenia szerokiego rozwiązania. Takie samo zdanie ma OPZZ. Trzecią opinię wydało Forum Związków Zawodowych. Stwierdza ono, że nie może zająć wiążącego stanowiska, bo w ocenie związkowców wdrożenie pomysłu PiS może być odebrane jako dyskryminacja.

przeczytaj

26 dni urlopu dla wszystkich niezależnie od stażu pracy. Rząd szykuje zmiany w prawie

Koniec 20-dniowego urlopu dla osób zaczynających karierę i zastąpienie śmieciówek nowym typem umów - nad takimi zmianami pracuje Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy. Do marca 2018 roku ma ona przygotować nową wersję Kodeksu pracy. Zgodnie z propozycjami zmian każdemu pracownikowi na umowie o pracę będzie od razu przysługiwał 26-dniowy urlop.

przeczytaj

Pracownicy delegowani i układy zbiorowe – to tematy dyskusji ze związkowcami

Jak na polskich firmach przewozowych odbije się unijne prawo o pracownikach delegowanych przeforsowane przez prezydenta Francji? Czy układy zbiorowe mają jeszcze sens? O tym dyskutowaliśmy w audycji „My Wy Oni” ze związkowcami, Wojciechem Kowalskim z „Solidarności” i Jarosławem Szunejko z OPZZ. Zaproszeni przedstawiciele BCC i Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu nie przybyli.

posłuchaj

25 lat Kontry!

Związek Zawodowy Kontra obchodzi 25-lecie działalności! W uroczystym posiedzeniu zarządu związku w Zabrzu wzięli udział szefowie największych komisji oraz zaproszeni goście – posłowie, szefowie firm, przedstawiciele innych związków zawodowych.

przeczytaj