0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Brakujący filar Europy

Adam Rogalewski: - Na szczycie społecznym na rzecz sprawiedliwego zatrudnienia i wzrostu gospodarczego w szwedzkim Goeteborgu w dniu 17 listopada szefowie państw i rządów Unii Europejskiej proklamują Europejski Filar Praw Socjalnych. W uroczystości, oprócz liderów instytucji europejskich, uczestniczyć będą również przedstawiciele europejskich organizacji pracowniczych i związków zawodowych. Polskie związki zawodowe reprezentować będzie Jan Guz, przewodniczący OPZZ.

przeczytaj

Komisja Kobiet OPZZ

15 listopada w Warszawie, odbyło się posiedzenie Komisji Kobiet OPZZ, pod przewodnictwem Czesławy Sońty. W posiedzeniu uczestniczył przewodniczący OPZZ Jan Guz i wiceprzewodnicząca Wiesława Taranowska. W trakcie posiedzenia podjęto dyskusję na temat programowych inicjatyw Komisji Kobiet na IX Kongres OPZZ z myślą o ich realizacji w kolejnej kadencji.

przeczytaj

Ostatnie dni przyjmowania wniosków o rekompensatę za utracony deputat węglowy

Emeryci i renciści uprawnieni do 10-tysięcznej rekompensaty za utracone prawo do bezpłatnego węgla złożyli dotąd blisko 227,7 tys. wniosków o wypłatę tego świadczenia; ponad 147,1 tys. z nich zostało już zweryfikowanych. Termin przyjmowania wniosków upływa 18 listopada.

przeczytaj

"Nie ma VAT-u bez sekretariatu" - protestujący prokuratorzy naciskają na ministra Morawieckiego

Rząd podjął decyzję o zamrożeniu płac w sferze budżetowej w 2018 roku. Mimo to Zbigniew Ziobro wystąpił o zwiększenie środków na płace w prokuraturach o trzy procent. Wciąż jeszcze nie wiadomo, czy uda mu się te pieniądze wywalczyć. Protestujący liczą na to, że Mateusz Morawiecki zrobi dla nich wyjątek. Za swój argument przetargowy używają oni tematu uszczelniania VAT-u, strategicznego dla wicepremiera.

przeczytaj

Polacy wciąż chcą szukać szczęścia za granicą. 2,8 mln rodaków myśli o emigracji zarobkowej

Prawie 2,8 miliona osób myśli o opuszczeniu kraju i szukaniu pracy za granicą. Wicepremier Mateusz Morawiecki zapowiadał ściąganie rodaków z emigracji. Wiele wskazuje na to, że będzie musiał robić coś zupełnie odwrotnego. Wyzwaniem jest zatrzymanie w kraju 400 tysięcy Polaków, którzy w ciągu ostatniego roku zaczęli myśleć o wyjeździe.

przeczytaj

Ponowne zatrudnienie emeryta: Jakie składki od umowy i limity dorabiania

Osoby, które chcą pracować na podstawie umowy o pracę na emeryturze, mają obowiązek zerwać kontrakt podpisany przed nabyciem uprawnień emerytalnych, a po rozpoczęciu nowego stosunku pracy muszą przestrzegać limitów dorabiania.

przeczytaj

Fakt wystawił oceny ministrom

Premier nie jest tutaj szefem, a jedynie może powyznaczać, kto ma dyżur na przerwie, kto skoczy wyżąć gąbkę, a kto po kredę. Rządzi wychowawca. Sam dobrał tę klasę i sam będzie tak naprawdę decydował, kto w niej zostanie a kto wyleci. Podejrzeliśmy dziennik wychowawcy! Niejedna ocena nas zaskoczyła. Czy wszystkie są sprawiedliwe?

przeczytaj