0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletter OPZZ
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

ZZG w Polsce o przyszłości związku

Kampania sprawozdawczo - programowa Związku Zawodowego Górników w Polsce zbliża się do końca. 4 marca obradowali delegaci największego środowiska Kompanii Węglowej SA.

przeczytaj

Wiceminister Jarosław Zieliński zapowiada podwyżki dla strażaków

Wiceminister Jarosław Zieliński spotkał się z przedstawicielami prezydium zarządu krajowego Związku Zawodowego Strażaków „Florian”.

przeczytaj

Pracodawcy kontra związkowcy. Spór o płacę minimalną


Zdaniem Konfederacji Lewiatan są usługi, w których nie da się prowadzić ewidencji czasu pracy wymaganej przez projekt ustawy. Resort pracy zrobił pierwszy krok - zaproponował, aby z ustawy wyłączyć zawody prawnicze. W środę Lewiatan opublikował swoją listę wyłączeń. Piotr Szumlewicz, ekspert OPZZ - Nie biorę ich pod uwagę. Minimum jest tak niskie, że nikt nie powinien się go bać - mówi.

przeczytaj

Płaca minimalna na zleceniu i bez dodatku za pracę w nocy

Związki zawodowe proponują, aby do projektu nowelizacji ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę dołączyć rozwiązanie, zgodnie z którym do najniższej pensji nie byłby wliczany dodatek za pracę w nocy.

Nie jest jeszcze za późno na taką autopoprawkę projektu przewidującego wprowadzenie 12-złotowej minimalnej stawki godzinowej dla zleceniobiorców i samozatrudnionych. Byłaby ona korzystna nie tylko dla pracowników, ale także pracodawców, bo dzisiejsze przepisy nie motywują zatrudnionych – podkreśla Norbert Kusiak, dyrektor wydziału polityki gospodarczej i funduszy strukturalnych OPZZ.

przeczytaj

Czy nadlecą Caracale? Co z pozostałymi przetargami na potrzeby armii

Znaków zapytania wokół przetargów dla wojska jest coraz więcej. Nie tak dawno Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej i urzędnicy resortu twierdzili, że przetarg na 50 śmigłowców Caracal firmy Airbus Helicopters powinien być odwołany. Podsumowując 100 dni rządu szef MON stwierdził jednak, że Caracale jeszcze w tym roku pojawią się w Polsce.

przeczytaj

O kobietach w Fitznerze

W sobotę (4.03.) w siemianowickiej Willi Fitznera miało miejsce spotkanie zainicjowane przez Forum Kobiet SLD, które w tym roku obchodzi swoje piętnastolecie. Piotr Szumlewicz - ekspert OPZZ - mówił o dyskryminowaniu kobiet w Polsce na wielu obszarach życia społecznego. O braku perspektyw dla kobiet w najbliższym czasie. Porównywał nasz kraj do społeczeństw liberalnych obyczajowo takich jak Szwecja, Dania czy Finlandia. Stwierdził, że polityka wrażliwa na płeć i jednostkę jest nie tylko sprawiedliwa, ale też się państwu opłaca. Podkreślał, że nie będzie dobrej zmiany bez równości płci i uznania przez władze wielości form życia rodzinnego.

przeczytaj