0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Prestiż czy hucpa?

Wydział Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza rozpoczyna rekrutację studentów z dobrą znajomością języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego lub ukraińskiego na wolontariuszy w „Projekcie Tłumacz”. Uczelnia mówi o prestiżu, studenci o hucpiarstwie a Związek Zawodowy Tłumaczy Przysięgłych w Polsce wyraża swoje zaniepokojenie.

przeczytaj

Znaczny wzrost cen żywności

Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane o inflacji w grudnia ubiegłego roku. Zgodnie z nimi ceny towarów i usług konsumpcyjnych w stosunku do listopada 2017 roku wzrosły o 0,2% (wobec spadku o 0,6% w analogicznym okresie 2016 r.), a w porównaniu z grudniem ubiegłego roku wzrosły o 2,1%. W listopadzie roczna inflacja wynosiła 2,5%.

przeczytaj

Niemcy: Eskalacja akcji protestacyjnych IG Metall

Przypomnijmy: związkowcy IG Metall domagają się podwyżki wynagrodzeń o 6 proc. Może to podnieść wynagrodzenia prawie 4 milionom pracujących w Niemczech. Pracodawcy zaoferowali stronie związkowej 2 proc. podwyżki. Roman Zitzelsberger z IG Metall, uzasadniając żądania związkowców stwierdził: - Gospodarka rozwija się w takim tempie, bo właśnie pracownicy naszego sektora dzień w dzień ciężko pracują.

przeczytaj

Opinie i analizy

Wspólne wystąpienie dwóch oświatowych związków do MEN

Dzisiaj (18 stycznia) dwa oświatowe związki zawodowe Branża Nauki i Oświaty Forum Związków Zawodowych i Związek Nauczycielstwa Polskiego wystąpiły razem do minister edukacji Anny Zalewskiej. Domagają się spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim, by porozmawiać o znaczących podwyżkach dla pracowników oświaty, a także zmiany formuły pracy Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty.

przeczytaj

W mediach

Poczta Polska zwalnia listonoszy, którzy angażowali się w protesty. Odegrali skecz, jak związkowcy "S" całują prezesa po rękach

Po grudniowej pikiecie pracowników Poczty Polskiej państwowa spółka zwolniła dyscyplinarnie kolejnego pracownika zaangażowanego w walkę o lepsze płace. To Zbigniew Trochimiak, wrocławski listonosz z 36-letnim stażem.

przeczytaj

Orlen: rozpoczęły się negocjacje płacowe

Negocjacje płacowe między zarządem a związkami działającymi w płockim koncernie odbywają się z początkiem każdego roku. We wstępnym spotkaniu na temat tegorocznego wzrostu wynagrodzeń w płockim koncernie uczestniczyli m.in. przedstawiciele trzech największych działających w tej spółce związków: Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w Grupie Kapitałowej PKN Orlen, Organizacji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność PKN Orlen oraz Międzyzakładowego Branżowego Związku Zawodowego w Grupie Kapitałowej PKN Orlen.

przeczytaj

W szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy za kilka tygodni może brakować lekarzy specjalistów

Z dnia na dzień pogarsza się sytuacja Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy. Umowy o pracę wypowiedziało już trzydziestu lekarzy, a klauzulę opt-out czterech rezydentów oraz prawie czterdziestu specjalistów. - Powodem jest rozporządzenie Ministra Zdrowia zgodnie, z którym wynagrodzenie zasadnicze rezydenta, który rozpoczął pracę z początkiem bieżącego roku jest wyższe od pensji lekarza z wieloletnim stażem, w tym również ordynatorów – mówi dyrektor placówki Tomasz Goździkiewicz.

przeczytaj