0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Protest przed Ministerstwem Edukacji Narodowej na rozpoczęcie roku szkolnego

Byli rodzice, nauczyciele, działacze Komitetu Obrony Demokracji, związkowcy z OPZZ i ZNP, aktywiści LGBT. Przynieśli transparenty: „Tak dla edukacji, nie dla indoktrynacji”, „Szkołą óczy i wychowuje” (celowo z błędem), „Nauczanie, nie ściemnianie”, „Nie dla deformy oświaty”, „Bez Miłosza i bez Lema polska szkoła to jest ściema”.

przeczytaj

Ryszard Proksa: Protest ZNP to happening

Ryszard Proksa, NSZZ Solidarność - Koledzy z ZNP już od początku, z założenia, ustawili się przeciwko reformie. Nie bardzo rozumiem, skąd już teraz mają pewność, że wszystko zostanie przeprowadzone źle. (…) Wydaje mi się, że chodzi tu bardziej o kontekst polityczny, a ta wczorajsza manifestacja to próba wywołania chaosu. Ale to tylko element politycznego happeningu.

przeczytaj

Uroczystość pod pomnikiem Tajnej Organizacji Nauczycielskiej

4 września, w dniu inauguracji nowego roku szkolnego 2017/2018, uczniowie i ich wychowawcy oddali hołd nauczycielom tajnego nauczania. Uroczystość odbyła się w Warszawie przed pomnikiem upamiętniającym Tajną Organizację Nauczycielską (TON). Przewodniczący OPZZ Jan Guz życzył wszystkim uczniom i nauczycielom dobrze działającej, otwartej i postępowej szkoły! Wzajemnego szacunku, uznania, empatii, rozwoju intelektualnego i emocjonalnego. Ponadto godnych płac i spełnienia zawodowego dla wszystkich pracowników oświaty.

przeczytaj

Miętek: Kierowcy i piloci mają ustawę o czasie pracy. Maszyniści nie

W weekend przez media przetoczyła się informacja o pociągu TLK "Podlasiak" ze Szczecina do Białegostoku i Suwałk. Zatrzymał się on w Tłuszczu i nie ruszył przed kolejne trzy godziny, bo maszynista po 12 godzinach pracy nie mógł dalej prowadzić pociągu. Prezydent Związku Zawodowego Maszynistów Leszek Miętek: – Działanie maszynisty było oczywiście poprawne – to przejaw dbałości o bezpieczeństwo. Maszynista nie ma prawa pracować powyżej dwunastu godzin i musi być w odpowiednim stanie psychofizycznym by prowadzić pociąg – podkreślił.

przeczytaj

Pracownicy porzuceni przez firmę z zaliczkami z funduszu gwarantowanych świadczeń

Pracownicy, którzy nie otrzymywali pensji z powodu zaprzestania działalności przez zatrudniającego, łatwiej zyskają pieniądze z funduszu gwarantowanych świadczeń. – Kierunek zmian jest prawidłowy, bo coraz częściej sygnalizowane są przypadki pozostawiania pracowników bez wynagrodzeń, wypowiedzeń i świadectw pracy – tłumaczy Andrzej Radzikowski, wiceprzewodniczący OPZZ.

przeczytaj

500 plus dla emeryta, ale nie każdego. Rafalska: Dodatek będzie wypłacany w drugiej połowie 2018

- Myślę, że 25 proc. osób opóźni przejście na emeryturę w obniżonym wieku. Uprawnienia zyskują w IV kw. i część z nich może chcieć pracować dalej, licząc na nagrody i trzynaste pensje - mówiElżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

przeczytaj

Lekarze rezydenci w proteście oddadzą krew

Młodzi lekarze, którzy 2 października nie wezmą udziału w głodówce, oddadzą krew, zyskując dzień wolny. To może utrudnić pracę wielu szpitali. Akcja ma zwrócić uwagę na braki krwi w stacjach krwiodawstwa, ale, jak zauważają eksperci, może utrudnić pracę w szpitalach, które bazują na rezydentach. Oddającemu krew przysługuje bowiem dzień wolny, choć musi o tym wcześniej uprzedzić pracodawcę.

przeczytaj