0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Krajowa Rada FNSZZ Przemysłu Lekkiego

Krajowa Rada Federacji Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Przemysłu Lekkiego - organizacja członkowska OPZZ - podsumowała bieżącą działalność i przedyskutowała plan działania na najbliższe miesiące. Wiele emocji wzbudził temat związany ze zmianami w prawie pracy i prawie związkowym. Obecny na obradach przewodniczący OPZZ Jan Guz zaproponował podwyższenie kwoty wolnej do poziomu minimum 50% średniego wynagrodzenia za pracę. - Niedopuszczalne jest by aż 24% Polaków stanowiło grupę „biednych pracujących", a fundusze socjalne i związkowe przez złe prawo były niewydajne. Związki zawodowe muszą nieść skuteczną pomoc – zaznaczył.

przeczytaj

RPO: Wątpliwe zarzuty dla nauczycielek z Zabrza. Miały prawo wyrażać poglądy

Pierwsza z nauczycielek z Zabrza, które w 'czarny poniedziałek' ubrały się na czarno, została uniewinniona od zarzutu "manifestowania prywatnych poglądów w szkole". Dziewięć kolejnych czeka na rozprawy dyscyplinarne. - Postawienie im zarzutów musi budzić poważne wątpliwości - uważa rzecznik praw obywatelskich.

przeczytaj

Strajk załogi odlewni w Zawierciu. Związki proponują podwyżkę o 2,50 zł. Prezes chce dać 50 groszy

Z powodu braku dialogu pracownicy zakładu poprosili prezydenta Zawiercia o mediacje. Również one nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. – W ubiegłą środę umówiłem się na spotkanie z prezesem Jarosławem Gronowskim oraz związkami zawodowymi. Spotkanie miało odbyć się w odlewni – mówił podczas sesji Witold Grim, prezydent Zawiercia. – Byłem przekonany, że wszystkie strony sporu zasiądą przy wspólnym stole. Chciałem jednocześnie wysłuchać obu stron i przyjąć rolę mediatora – dodał Grim.

przeczytaj

Chcą zarabiać tyle, co w Lidlu. W polskim handlu zaczyna wrzeć

Iskrzy już w Castoramie, ale tak napiętej sytuacji w całym handlu dawno nie było. Fala podwyżek płac, jaka przetoczyła się przez dyskonty w ostatnim roku, sprawiła, że związkowcy z innych sieci handlowych coraz głośniej domagają się wyższych pensji. — Widzimy, co się dzieje na rynku, niezadowolenie pracowników jest spore — mówi związkowiec z Castoramy.

przeczytaj

Wrze w PG Eksploatacja. Związkowcy piszą do pani premier i prezesa PiS

- My pracownicy Port Gdański Eksploatacja SA głęboko zaniepokojeni sytuacją ekonomiczną oraz prawną naszego przedsiębiorstwa, apelujemy do Pana o podjęcie jak najszybszych działań, celem ratowania zakładu przed upadłością, a tym samym utratą miejsc pracy dla 400 pracowników - napisano w liście do pani premier i prezesa PiS.

przeczytaj

Węglowe królestwo podzielone na trzy

Z czterech liczących się graczy węglowy rynek idzie w kierunku trzech, wszystkich państwowych. — Na rynku będą trzy silne podmioty: „duża PGG”, JSW i Bogdanka — podkreślił w piątek Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii odpowiedzialny za górnictwo.

przeczytaj

Nowy pomysł rządu: Emerytura po 15 latach opłacania składek. Pozostali stracą pieniądze wpłacone do ZUS

Prawo do emerytury z ZUS będą mieć tylko osoby, które udowodnią 15 lat opłacania składek. Jeśli zabraknie im choćby kilku dni, nie dostaną nic. To najnowszy pomysł rządu. – Czy rezygnacja z systemu zdefiniowanej składki oznacza, że wróci system zdefiniowanego świadczenia? Czy emerytury będą liczone na starych zasadach? I co w takim razie ze składkami, które są w systemie? Czy to nie jest próba wprowadzenia emerytur obywatelskich? – zastanawia się Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ.

przeczytaj

ABW w Ministerstwie Zdrowia

Projekt nowego prawa zawiera szereg kontrowersyjnych zapisów m.in. wprowadzenie państwowego monopolu w ratownictwie medycznym, który naraża Skarb Państwa na konieczność wypłaty odszkodowań działającym już prywatnym firmom.- Funkcjonariusze ABW badają nasze komputery, a także obieg poczty służbowej – tłumaczy nam urzędnik Ministerstwa Zdrowia. Powód? Projekt nowego prawa zawiera szereg kontrowersyjnych zapisów m.in. wprowadzenie państwowego monopolu w ratownictwie medycznym, który naraża Skarb Państwa na konieczność wypłaty odszkodowań działającym już prywatnym firmom.

przeczytaj

Podwyżki dla funkcjonariuszy służb

Podwyżka wyniesie przeciętnie 253 zł na każdy etat i obowiązuje od 1 stycznia tego roku. Rozporządzenia podwyższają dodatek za stopień bądź uposażenie zasadnicze. Wzrosną również inne składniki uposażenia.

przeczytaj