0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dolnośląskie: Andrzej Otręba przewodniczącym RW OPZZ

15 lutego bieżącego roku, na swoim pierwszym posiedzeniu obradowała Rada OPZZ województwa dolnośląskiego wybrana na kadencję 2018 – 2022. W posiedzeniu uczestniczyli zaproszeni goście: Jan Guz - przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych , Cezary Przybylski - marszałek Województwa Dolnośląskiego i Jan Woldański -członek Komisji Rewizyjnej OPZZ. Na przewodniczącego Rady ponownie, jednogłośnie wybrany został kol. Andrzej Otręba. Rada była przyjęła Uchwałę programową na lata 2018-2022.

przeczytaj

Ryszard Zbrzyzny (ZZPPM): To po prostu wstyd!

Pracownicy obsługujący lampownie w Zakładach Górniczych KGHM Polska Miedź S.A. zwrócili się do Ryszarda Zbrzyznego, przewodniczącego ZZ Pracowników Przemysłu Miedziowego, z prośbą o interwencję u pracodawcy w sprawie warunków zatrudnienia w spółce INOVA sp. z o.o., które poniżają ich godność i ocierają się o mobbing.Na cechowni Z.G. Rudna, szef ZZPPM spotkał się z około 100 – osobową grupą reprezentującą tych pracowników.

przeczytaj

Czechy: Strajk w zakładach Skody?

Związki zawodowe działające w fabrykach Skody w Czechach przygotowują się do akcji protestacyjnej. Związkowcy odrzucili propozycję podwyżek a to oznacza, że może dojść do strajku. Oferta kierownictwa firmy nie została podana do publicznej wiadomości. Nieoficjalnie wiadomo, że symbolicznie przekracza poziom inflacji w Czechach.

przeczytaj

Opinie i analizy

Będzie nowelizacja ustawy o handlu w niedzielę?

Rząd nie zawaha się znowelizować ustawy ograniczającej handel w niedzielę, jeśli taka potrzeba wystąpi – poinformowała Elżbieta Rafalska na konferencji prasowej. Dodała, że jej ministerstwo pracuje z Państwową Inspekcją Pracy nad interpretacjami przepisów, które wkrótce mają wejść w życie.

przeczytaj

WAŻNE SPRAWY – PRZEGLĄD TYGODNIA

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że przeciętne wynagrodzenie w polskiej gospodarce w 2017 roku wyniosło 4272 zł brutto, czyli 3042 zł na rękę. W porównaniu z 2016 rokiem płace wzrosły o 5,5%. Warto jednak pamiętać, że blisko 70% polskich pracowników ma płace niższe od średniego wynagrodzenia, a wynagrodzenia znacznej części pracowników stoją w miejscu.

przeczytaj

W mediach

Oszczędzanie na emeryturę na nowych zasadach. "Luksus nie dla wszystkich"

Największy dylemat z podjęciem decyzji o dodatkowym oszczędzaniu na emeryturę będą mieli najmniej zarabiający - uważają eksperci, którzy gościli na antenie TVN24 BiS. Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ: - Patrząc na to jak zarabiamy i jak niskie są płace w Polsce to pracownikom z minimalnym wynagrodzeniem bardzo trudno będzie zdecydować się na oszczędzanie w PPK, ponieważ to jest 40 złotych mniej od ich minimalnego wynagrodzenia netto. Dla nich to będzie bardzo duży uszczerbek, szczególnie w rodzinach, gdzie dwie osoby mają minimalne wynagrodzenie - argumentowała.

przeczytaj/zobacz

Jakim pracodawcą są samorządy?

Debata związkowa w Radiu Zachód to comiesięczny program, w którym lubuscy przedstawiciele związków zawodowych dyskutują na tematy ważne dla wszystkich pracowników. W programie udział wzięli: ‎Monika Bocian, przewodnicząca, Rada OPZZ Województwa Lubuskiego; Bogusław Motowidelko, zastępca przewodniczącego Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” oraz Ksawery Topczewski, wiceprzewodniczący Forum Związków Zawodowych województwa lubuskiego.

posłuchaj