- Panie Prezydencie, podejmując w ostatnim czasie inicjatywę referendalną powiedział Pan, iż „istotą idei referendum jest spojrzenie w przyszłość". Edukacja oraz system kształcenia są niewątpliwie istotną kwestią dla przyszłości społeczeństwa, a niemalże milion podpisów, złożonych pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum ws. reformy edukacji, stanowi świadectwo tego znaczenia – czytamy w petycji.
Porozumienie w sprawie podwyżki wynagrodzeń dla Pracowników Poczty Polskiej S.A.
W związku z podpisaniem Porozumienia dotyczącego wzrostu wynagrodzeń po 150 zł na etat oraz perspektywą kolejnego wzrostu wynagrodzeń pracowników w II połowie bieżącego roku, Związek Zawodowy Pracowników Poczty zawiesił zgłoszony 13 stycznia br. spór zbiorowy do15 września 2017 roku.
Chcieli krótszego dnia pracy dla rodziców. Projekt trafił do śmietnika
Sejm odrzucił w czwartek projekt ustawy, który przewidywał skrócenie o godzinę czasu pracy rodzicom dzieci, które nie skończyły 10 lat. Wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu złożył klub PiS. Poparło go 266 posłów, 156 było przeciw, 17 wstrzymało się od głosu. Projekt nie podobał się też pracodawcom. - Oznacza to w praktyce, że przez 10 lat pracownik-rodzic miałby krótszy, bo 35-godzinny, tydzień pracy - zauważyła w oficjalnym stanowisku przedstawicielka Pracodawców RP, wskazując, że mogłoby to być dyskryminujące względem pracowników niebędących rodzicami.
Sytuacja pracowników niewypłacalnych firm pogorszy się. Na noweli ustawy o roszczeniach zyska głównie budżet
Pracownicy firm, które z powodu niewypłacalności przestały regulować pensje, mogą mieć poważne kłopoty z odzyskaniem pieniędzy. Nowelizację ustawy o ochronie roszczeń pracowniczych w czwartek przyjął rząd. - Z całą pewnością zwalniani pracownicy są w zbyt małym stopniu chronieni, zaś część z nich nie ma praktycznie żadnej ochrony, a w razie niewypłacalności pracodawcy nie otrzymują rekompensaty - stwierdza. - Jeżeli rozwiązania rządowe miałyby pogorszyć sytuację, będziemy przeciwko nim protestować – deklaruje Piotr Szumlewicz z OPZZ.
Urlopy górnicze i odprawy dla górników: Z osłon socjalnych skorzystało ponad 7,6 tys. osób
Finansowane przez budżet państwa świadczenia dla odchodzących z pracy górników - urlopy przedemerytalne i jednorazowe odprawy pieniężne - przysługują uprawnionym pracownikom, którzy wraz z przeznaczonym do likwidacji górniczym majątkiem przeszli do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK).
Macron i Juncker o dyrektywie, której sprzeciwia się Polska
Szef Komisji Europejskiej powiedział, że dyrektywa była głównym tematem rozmowy z prezydentem Macronem. - Rozmawialiśmy w szczególności o nowelizacji dyrektywy o pracownikach delegowanych. Zasadą powinno być, że jeśli wykonujesz taką samą pracę w tym samym miejscu, powinieneś otrzymywać za to taką samą płacę. To zasada, której powinniśmy się trzymać" - powiedział Juncker.
ADS to weekendowa szkoła dla wszystkich, którzy w swojej działalności politycznej, społecznej i związkowej kierują się wartościami progresywnymi. Jest to okazja do poszerzenia wiedzy w różnych aspektach od polityki gospodarczej po zagraniczną poprzez udział w warsztatach i spotkaniach z wybitnymi ekspertami i praktykami. W plan każdego weekendu wpisane są również warsztaty z umiejętności komunikacyjnych prowadzone przez wybitnych trenerów ze Szkoły Liderów.