0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Petycja do Prezydenta RP ws. referendum szkolnego

- Panie Prezydencie, podejmując w ostatnim czasie inicjatywę referendalną powiedział Pan, iż „istotą idei referendum jest spojrzenie w przyszłość". Edukacja oraz system kształcenia są niewątpliwie istotną kwestią dla przyszłości społeczeństwa, a niemalże milion podpisów, złożonych pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum ws. reformy edukacji, stanowi świadectwo tego znaczenia – czytamy w petycji.

przeczytaj

Porozumienie w sprawie podwyżki wynagrodzeń dla Pracowników Poczty Polskiej S.A.

W związku z podpisaniem Porozumienia dotyczącego wzrostu wynagrodzeń po 150 zł na etat oraz perspektywą kolejnego wzrostu wynagrodzeń pracowników w II połowie bieżącego roku, Związek Zawodowy Pracowników Poczty zawiesił zgłoszony 13 stycznia br. spór zbiorowy do15 września 2017 roku.

przeczytaj

Chcieli krótszego dnia pracy dla rodziców. Projekt trafił do śmietnika

Sejm odrzucił w czwartek projekt ustawy, który przewidywał skrócenie o godzinę czasu pracy rodzicom dzieci, które nie skończyły 10 lat. Wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu złożył klub PiS. Poparło go 266 posłów, 156 było przeciw, 17 wstrzymało się od głosu. Projekt nie podobał się też pracodawcom. - Oznacza to w praktyce, że przez 10 lat pracownik-rodzic miałby krótszy, bo 35-godzinny, tydzień pracy - zauważyła w oficjalnym stanowisku przedstawicielka Pracodawców RP, wskazując, że mogłoby to być dyskryminujące względem pracowników niebędących rodzicami.

przeczytaj

Sytuacja pracowników niewypłacalnych firm pogorszy się. Na noweli ustawy o roszczeniach zyska głównie budżet

Pracownicy firm, które z powodu niewypłacalności przestały regulować pensje, mogą mieć poważne kłopoty z odzyskaniem pieniędzy. Nowelizację ustawy o ochronie roszczeń pracowniczych w czwartek przyjął rząd. - Z całą pewnością zwalniani pracownicy są w zbyt małym stopniu chronieni, zaś część z nich nie ma praktycznie żadnej ochrony, a w razie niewypłacalności pracodawcy nie otrzymują rekompensaty - stwierdza. - Jeżeli rozwiązania rządowe miałyby pogorszyć sytuację, będziemy przeciwko nim protestować – deklaruje Piotr Szumlewicz z OPZZ.

przeczytaj

Urlopy górnicze i odprawy dla górników: Z osłon socjalnych skorzystało ponad 7,6 tys. osób

Finansowane przez budżet państwa świadczenia dla odchodzących z pracy górników - urlopy przedemerytalne i jednorazowe odprawy pieniężne - przysługują uprawnionym pracownikom, którzy wraz z przeznaczonym do likwidacji górniczym majątkiem przeszli do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK).

przeczytaj

Macron i Juncker o dyrektywie, której sprzeciwia się Polska

Szef Komisji Europejskiej powiedział, że dyrektywa była głównym tematem rozmowy z prezydentem Macronem. - Rozmawialiśmy w szczególności o nowelizacji dyrektywy o pracownikach delegowanych. Zasadą powinno być, że jeśli wykonujesz taką samą pracę w tym samym miejscu, powinieneś otrzymywać za to taką samą płacę. To zasada, której powinniśmy się trzymać" - powiedział Juncker.

przeczytaj

II edycja Akademii Demokracji Socjalnej (ADS)!

ADS to weekendowa szkoła dla wszystkich, którzy w swojej działalności politycznej, społecznej i związkowej kierują się wartościami progresywnymi. Jest to okazja do poszerzenia wiedzy w różnych aspektach od polityki gospodarczej po zagraniczną poprzez udział w warsztatach i spotkaniach z wybitnymi ekspertami i praktykami. W plan każdego weekendu wpisane są również warsztaty z umiejętności komunikacyjnych prowadzone przez wybitnych trenerów ze Szkoły Liderów.

przeczytaj