0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

www.referendum-szkolne.pl

Jan Guz : OPZZ ma własne propozycje poprawy sytuacji pracowników

Przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych ocenia działania rządu oraz prezentuje postulaty związkowe.

zobacz

Porozumienie podpisane. Komentarz ZZG w Polsce

Z perspektywy czasu, można powiedzieć, że fuzja KHW z PGG była jedyną możliwością dalszego funkcjonowania kopalń. Wszystkie wcześniejsze zapewnienia rządu o wsparciu finansowym na inwestycje w konsekwencji pozostały bez pokrycia.

przeczytaj

Pawlas, wójt Suszca: likwidacja kopalni Krupiński to barbarzyństwo

Jastrzębska Spółka Węglowa podała ostatnio, że proces przekazywania kopalni Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń wkroczył w decydujący etap. - Uważam, że wszystko jeszcze można zmienić, tylko trzeba chcieć. A tym, którzy ocenili, że Krupiński jest trwale nierentowny, na pewno bardzo trudno przyznać, że się pomylili – mówi Marian Pawlas, wójt Suszca, gdzie znajduje się kopalnia Krupiński.

przeczytaj

OPZZ apeluje do Ministra Sprawiedliwości

Wiceprzewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski apeluje do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro: - Aktualny stan prawny ogranicza możliwości korzystania z drogi sądowej w sprawach z zakresu prawa pracy. Skala nieprawidłowości w postępowaniach sądowych oraz niesprawiedliwych uregulowań ustawowych w tym zakresie jest zdecydowanie zbyt wysoka.

przeczytaj

Nie będzie Komisji Wspólnej Rządu i Przedsiębiorców

- Prawdą jest, że odstępujemy od tego rozwiązania (powołania Komisji Wspólnej Rządu i Przedsiębiorców ) pod wpływem uwag, jakie zgłosili nasi partnerzy na Radzie Dialogu Społecznego - powiedział wiceminister rozwoju Mariusz Haładyj.

przeczytaj

Nadciąga fala zwolnień w centrali GDDKiA

Nawet jedna czwarta pracowników z centrali Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad może zostać zwolniona. Informacje w tej sprawie otrzymały już związki zawodowe. Od środy obowiązuje nowa struktura – przeszło jedna trzecia dotychczasowych departamentów została zlikwidowana. To kolejna fala zmian w urzędzie odpowiedzialnym za realizacje programu drogowego wartego przeszło 100 mld zł.

przeczytaj

Projekt "Przyszłość relacji w miejscu pracy"

Celem projektu jest przygotowanie i realizacja badania sondażowego na temat wyobrażeń społecznych dotyczących związków zawodowych. Podczas spotkania w Warszawie reprezentanci każdego z sześciu krajów przedstawili swoje propozycje kluczowych pytań dotyczących funkcjonowania związków zawodowych.

przeczytaj

Panie wezmą udział w szkoleniach i pokażą, że mają dość dyskryminacji

Dzisiaj o godzinie 16.00 w siedzibie OPZZ w Olsztynie przy ul. 11 listopada 4, w ramach Olsztyńskiej Manify panie będą mogły wziąć udział w szkoleniu "Poznaj swoje prawa". Będzie mowa o dyskryminacji w pracy, mobbingu, molestowaniu seksualnym, a także o tym, jakie pytania nie mogą być zadawane podczas rozmów o pracę. Te zagadnienia omówią inspektorzy PIP.

przeczytaj

Kaczyńska przeciw Kaczyńskiemu. Walczy z reformą oświaty

Teraz uczeń będzie "znał", "wyliczał", "podawał", "wymieniał". Wiedza encyklopedyczna. Do tej pory uczeń "tworzył", "kreował", "objaśniał". Niby drobiazg, ale jakże wymowny.

przeczytaj

Z Leszkiem Miętkiem Prezydentem Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce i Przewodniczącym Branży Transport OPZZ rozmawia Agnieszka Skruczaj

Leszek Miętek: - Konsolidacja, modernizacja i poprawa bezpieczeństwa to najważniejsze wyzwania dla polskich kolei. Polskie Koleje Państwowe muszą iść w kierunku konsolidacji. Dzisiaj mamy ogromne rozdrobnienie. Jest wiele spółek wojewódzkich, które współuczestniczą w pracy przewozowej z ogólnopolskimi spółkami takimi jak Przewozy Regionalne czy Intercity. Niestety takie rozwiązania generuje dodatkowe koszty stałe, które są ponoszone za cenę uruchamiania dodatkowych pociągów.

przeczytaj

Zróbmy sobie szkołę

Jan Zamoyski, wielki Polak i patriota, zauważył, że poziom wykształcenia wpływa na losy Rzeczpospolitej. Niestety problem leży w szczegółach. Uczyć, ale jak? Od czasu powołania do życia Komisji Edukacji Narodowej doświadczyliśmy różnych pomysłów na uczenie naszych milusińskich, a każda władza oczekiwała systemu szkolnego, który produkowałby obywatela posłusznego, pracowitego i niekonfliktowego.

przeczytaj