0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletter OPZZ
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Od gospodarki opartej o niskie płace do gospodarki innowacyjnej

3 marca 2016 r. odbyło się międzynarodowe seminarium nt. „Dobrej jakości miejsca pracy: od gospodarki opartej o niskie płace do gospodarki innowacyjnej".

przeczytaj

Trójstronny Zespół ds. Ochrony Zdrowia o wynagrodzeniach

29 lutego br. odbyło się drugie posiedzenie branżowego Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia RDS. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, głównym tematem posiedzenia były wynagrodzenia wszystkich grup zawodowych pracujących w ochronie zdrowia.

przeczytaj

Badanie: 77,3 proc. Polaków nie obawia się utraty pracy

77,3 proc. pracujących Polaków nie obawia się utraty zajęcia - wynika z V edycji „Barometru Rynku Pracy” przygotowanego przez Work Service. 13,5 proc. pracodawców planuje podwyżki płac w swoich firmach - wynika z badania.

przeczytaj

500 zł na dziecko. "Stała się rzecz niespotykana", pracownicy proszą o obniżkę pensji


O cięcie wynagrodzenia proszą głównie pracownicy małych i średnich firm o niskich kwalifikacjach, zarabiający trochę ponad pensję minimalną bądź jedyni żywiciele rodzin. W takich firmach łatwiej się jest im dogadać z właścicielem. - Nawet nie wiedziałem, że tak można. Ale skoro pracownik może na tym skorzystać, a ja mogę mniej płacić - to popieram. Jak poproszą, to każdemu obniżę, a może nawet sam kilka osób na to namówię - szczerze wyznał nam właściciel kilku niewielkich sklepów na Pomorzu.

przeczytaj

Niespójne życzenia Mateusza Morawieckiego

Każdy polski rząd lubi kreślić plany działań na najbliższe kilkadziesiąt lat. Zazwyczaj są one ogólnikowe i optymistyczne. Ich autorzy wiedzą, że po 2-3 latach nikt o nich nie będzie pamiętał, a za 20-30 lat mało kto będzie sprawdzał, czy zostały zrealizowane. Zazwyczaj są zbiorami pobożnych życzeń, których możliwość realizacji jest bardzo mglista.

przeczytaj

Załogi KW chcą wiedzieć, co je czeka

Liczymy na załatwienie sprawy średniówek, na przyjęcie założenia, że płace w roku 2016 będą na poziomie roku 2015 - zaznaczają związkowcy z Kompanii Węglowej.

przeczytaj

Sejm wprowadzi całkowity zakaz handlu w niedzielę?

Money.pl dotarł do założeń obywatelskiego projektu ustawy. Wynika z niej, że NSZZ "Solidarność" chce wprowadzić całkowity zakaz handlu w niedzielę. Wolne mają mieć wszyscy: pracownicy sklepów, centrów handlowych, logistyki, a nawet - uwaga - sklepów internetowych. Projekt ustawy ma zostać przedstawiony 8 marca podczas konferencji naukowej w Sejmie.

przeczytaj