0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Jastrzębia Góra: posiedzenie Rady Krajowej Związku Zawodowego Maszynistów

Strajk w szkołach i przedszkolach. Nauczyciele protestują

Strajkować będą szkoły we wszystkich 16 województwach, w większości od godz. 7.30 do 15.30. Według szacunków ZNP największe poparcie dla strajku jest w woj. pomorskim, śląskim, łódzkim, podkarpackim i mazowieckim. - W czasie strajku, pracownicy, którzy w nim uczestniczą nie wykonują żadnych czynności: administracyjnych, opiekuńczych, dydaktycznych, wychowawczych. Są osobami, które są obecne na terenie szkoły, ale nie prowadzą żadnych zajęć. Za opiekę, za organizację opieki nad dziećmi w tym dniu odpowiedzialny jest dyrektor szkoły - powiedział szef ZNP.

przeczytaj

Posiedzenie Zarządu Krajowego ZZS „Florian”

W siedzibie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 17 KM PSP w Warszawie odbyło się posiedzenie Zarządu Krajowego ZZS „Florian" z udziałem zaproszonych gości w osobach: Zastępcy Komendanta Głównego PSP st. bryg. Marka Jasińskiego, Zastępcy Komendanta Głównego PSP st. bryg. Krzysztofa Hejduka.

przeczytaj

Będzie wznowienie rozmów płacowych w koncernie ArcelorMittal Poland

W komunikacie związkowcy napisali, że "strona społeczna nie zerwała rozmów, ale domaga się uczestnictwa w nich osób kompetentnych, merytorycznych rozmów, zakończenia dotychczasowej farsy i podpisania porozumienia płacowego dla pracowników, którzy na pieniądze czekają". Przedstawiciele strony społecznej wskazali w komunikacie, że spółka osiągnęła kilkusetmilionowe zyski "dzięki wytężonej pracy i zaangażowaniu pracowników".

przeczytaj

Związkowcy z elektrowni Bełchatów żądają kontroli zatrudniania nowych pracowników

Andrzej Nalepa, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w elektrowni Bełchatów przyznaje, że wątpliwości związane z zatrudnianiem nasiliły się po kolejnych medialnych doniesieniach o przyjęciach do pracy osób, często związanych z PiS.

przeczytaj

TERAZ, KUR.., MY! "Dobra zmiana" w spółkach skarbu państwa: TVP i 245 nowych ludzi

- To ja pani jeszcze nie wyp.?! - rzucił prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski do dziennikarki, którą zobaczył w swym sekretariacie. Tę dziennikarkę Jacek Kurski sam zaprosił na rozmowę. Spodziewała się zwolnienia. Wcześniej, już za prezesury Kurskiego, straciła własny program i przesiadywała na Woronicza bez pracy. Za tysiąc złotych miesięcznie w ramach tzw. gotowości.

przeczytaj

Sektorowa Rada ds. Kompetencji Sektora Finansowego

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości opracowała System Rad ds. Kompetencji, który umożliwi oddziaływanie przez przedsiębiorców na dostawców usług edukacyjnych i rozwojowych, zarówno w sferze edukacji formalnej, jak i pozaformalnej. Pozwoli to także na wzrost skuteczności działań z zakresu pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego. Członkiem Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Finansowego z ramienia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego na Mazowszu został kolega Marek Kupiec przewodniczący Komisji Pracowników Instytucji Finansowych OPZZ.

przeczytaj

Konflikt w Teatrze Jaracza. Związki chcą nowego dyrektora

- Jaracz potrzebuje doświadczonego przywódcy, prawdziwego Mistrza, który scali cały zespół i uchroni go od wstydu, a teatrowi przywróci należną mu rangę - piszą zrzeszeni w organizacji związkowej aktorzy Teatru Jaracza.

przeczytaj

Rząd Brazylii ścina budżet o 13,5 miliarda dol., związki protestują

Konserwatywny rząd Brazylii, który podjął decyzję o obcięciu budżetu o 13,5 miliarda dolarów i zlikwidował ulgi podatkowe dla pięćdziesięciu sektorów gospodarki. W przyszłym tygodniu większość rządowa w Kongresie zamierza przegłosować ustawę podnoszącą do 65 lat minimalny wiek emerytalny dla mężczyzn i kobiet. Na piątek w kilkudziesięciu miastach Brazylii związki zawodowe zapowiedziały protesty.

przeczytaj

Marek Kupiec: Wyzysk jak w banku

- Wiele osób uważa, że pracownicy banku to ludzie, którzy opływają w luksusach, a ich życie jest nieustannym pasmem sukcesów. Dlatego znaczna część społeczeństwa nie darzy ich sympatią. Prawda jest jednak zupełnie inna.

przeczytaj

Tomasz Nagórka - Sekretarz Krajowy Związku Zawodowego „Budowlani" o związkach zawodowych w swojej branży

- „Budowy bez wyzysku" to inicjatywa wspólna Związku Zawodowego „Budowlani", stowarzyszenia Polska Społeczna oraz Komisji Operatorów Żurawi OZZ IP. Celem naszych działań jest m.in. zwiększenie świadomości pracowników budowlanych o aktywności propracowniczej związków zawodowych w branży budowlanej, zwiększenie uzwiązkowienia, poprawa warunków pracy, płacy i poziomu bezpieczeństwa na polskich budowach.

przeczytaj

Handlować, czy nie handlować w niedzielę?

- Niedzielny zakaz handlu to szykana czy dobrodziejstwo? Trudno powiedzieć. W mediach pojawiają się liczne sondy i wypowiedzi „przypadkowych przechodniów" a wnioski głównie zależą od poglądu na sprawę tego, kto pyta. Dla pracowników o niskich dochodach to możliwość zarobku, dla tych, którym pracodawca nie rekompensuje pracy w niedzielę to korzyść.

przeczytaj