0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Bruksela: posiedzenie Komitetu Wykonawczego Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych

Wzmacniając pozycję pracowników w skali globalnej

Eliminacja pracy przymusowej oraz zwrócenie uwagi na obowiązek odpowiedzialności korporacji w ramach ich łańcuchów dostaw są najważniejszymi zagadnieniami dyskutowanymi podczas XVII posiedzenia Rady Generalnej Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych w dn. 29 listopada – 1 grudnia w Brukseli. OPZZ reprezentują przewodniczący OPZZ Jan Guz orazPiotr Ostrowski, dyrektor Wydziału Międzynarodowego.

przeczytaj

Wręczono nagrody im. Haliny Krahelskiej

29 listopada, na uroczystej gali w warszawskim Zamku Królewskim, Główny Inspektor Pracy Wiesław Łyszczek wręczył nagrody PIP im. Haliny Krahelskiej za wybitne osiągnięcia w dziedzinie poprawy warunków pracy i eliminowania zagrożeń dla zdrowia i życia w środowisku pracy. Wśród wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele OPZZ: wiceprzewodnicząca Wiesława Taranowskaoraz Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący ZZ Górników w Polsce.

przeczytaj

Posiedzenie Rady Rynku Pracy

29 listopada, w gmachu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej spotkała się Rada Rynku Pracy. W posiedzeniu uczestniczyła członkini Rady Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ. W trakcie posiedzenia omawiano zagadnienia związane z walką z nielegalnym zatrudnieniem.

przeczytaj

Zapłacą czternastkę i węgiel w JSW? Związki stawiają żądania

W dniu 23 listopada Reprezentatywne Organizacje Związkowe JSW weszły z firmą w spór zbiorowy. Związkowcy chcą, aby za 2017 rok górnicy otrzymali czternastą pensję i pieniądze z tytułu deputatu węglowego. Uważają, że czas oszczędzania się skończył. - Chcemy przywrócić czternastkę i deputat węglowy z uwagi na to, że sytuacja w Jastrzębskiej Spółce Węglowej uległa diametralnej poprawie. Uważamy, że dalsze oszczędzanie na tych elementach płacy w tej chwili jest bezzasadne - mówił Paweł Kołodziej, przewodniczący Federacji Związku Zawodowego Górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A.

przeczytaj

15 grudnia będzie wiadomo, ile dodatkowo zarobią pracownicy ZUS

15 grudnia będzie wiadomo, ile dodatkowo zarobią pracownicy ZUS - zapowiedziała prezes Zakładu prof. Gertruda Uścińska. Wtedy związkowcy dostaną dane o możliwościach dodatkowych wypłat za wprowadzenie obniżonego wieku emerytalnego i uporządkowanie kont płatników składek. Zgodnie z porozumieniem zawartym po sporze zbiorowym dodatkowe środki mają trafić do pracowników w grudniu. Wolne środki z funduszu wynagrodzeń zostaną przeznaczone na nagrody w wysokości i na zasadach uzgodnionych ze związkami.

przeczytaj

Co się stanie ze zniesieniem 30-krotności? Morawiecki "nic nie może", ale sugeruje rozwiązanie

- Najbardziej naturalnym wyjściem byłoby wydłużenie vacatio legis o rok, tak, by zniesienie limitu składek na ZUS weszło w życie 1 stycznia 2019 r. - powiedział wicepremier, minister finansówMateusz Morawiecki. Podkreślił, że decyzja nie jest w jego rękach, bo ustawa znajduje się w Senacie.

przeczytaj

PŁACA MINIMALNA 2018: Ile "na rękę", za godzinę, na etacie. Płaca minimalna 2018 wzrośnie o 100 zł

Osoby, które zarabiają minimalną krajową dostaną więcej o 100 zł brutto więcej niż w 2017 roku. Wyższa będzie też minimalna stawka godzinowa. Ta wzrośnie do 13,7 zł. zyskają zatem nie tylko pracownicy etatowi, ale również ci pracujący na umowach zlecenie i o dzieło. Warto dodać, że związkowcy z OPZZ i FZZ liczyli na podwyżkę do około 2220 zł brutto, z kolei środowiska pracodawców zaproponowały, aby płaca minimalna wyniosła zaledwie 2050 zł.

przeczytaj