0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Przegląd informacji związkowych, prawnych i gospodarczych

Aktualności

Szczęść Boże Górniczej Braci!!

4-go grudnia obchodzimy Dzień Świętej Barbary. Z tej okazji składam wszystkim obecnym i byłym pracownikom sektora wydobywczego najserdeczniejsze życzenia i wyrazy uznania.

Przeczytaj

30-sta rocznica debaty Miodowicz - Wałęsa
Tak wspomina tą debatę w swojej książce „Zadymiarz” Alfred Miodowicz. Przeczytaj

List otwarty do Ministra Obrony Narodowej
W związku z protestem naszego Kolegi Ryszarda obserwujemy duże pobudzenie aktywności i inicjatyw społecznych w środowiskach pracowników wojska, bez względu na ich przynależność związkową. Zgłaszane są do nas różne inicjatywy, nad którymi Zarząd Krajowy pracuje i zapewne wiele z nich w stosownym czasie z pewnością wykorzysta. Przeczytaj

Barbórka 2018 w ZZPPM
Podziękowanie zarówno za codzienny trud pracy zawodowej, jak i zaangażowanie w działalności związkowej, przypomnienie dokonań ZZPPM w mijającym roku i zakreślenie planu działań na nadchodzące miesiące – to wiodące tematy wystąpienia przewodniczącego ZZPPM Ryszarda Zbrzyznego wygłoszonego podczas Akademii Barbórkowej ZZPPM. Przeczytaj.

Czy godzina dla rodziny to dobre rozwiązanie?
O nowym projekcie Polskiego Stronnictwa Ludowego "Godzina dla rodziny" w PR4 rozmawiał przewodniczący mazowieckiej Rady Wojewódzkiej Piotr Szumlewicz.Przeczytaj.

Barbórka

W dniu górniczego święta, tradycyjnej barbórki, w imieniu rady opzz województwa śląskiego jak również własnym, składam wszystkim górnikom oraz ich rodzinom najserdeczniejsze życzenia. Przeczytaj.

Ratujmy szpitalne serce Warszawy
Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii przeciwko połączeniu trzech szpitali klinicznych podległych Warszawskiemu Uniwersytetowi Medycznemu. Przeczytaj.

KONKURS – OPZZ partnerem społecznym dialogu

Rada OPZZ Województwa Lubuskiego zaprasza wszystkie osoby do pomocy w wyłonieniu zwycięzców konkursu plastycznego ogłoszonego przez lubuską strukturę wojewódzką pt: „OPZZ partnerem społecznym w dialogu”. Głosowanie odbywa się w trzech kategoriach. Swój głos można oddać zostawiając pod pracami łapki w górę. Głosujemy do godziny 20:00 dnia 10 grudnia 2018 roku. Posłuchaj.

Problemy Szwajcarów podobne do Polskich problemów
W dniach od 30 do 1 grudnia b.r odbył się w Szwajcarii 56 kongres Szwajcarskiej Konfederacji Związków Zawodowych (SGB). OPZZ reprezentowany przez kolegę Adam Rogalewski. SGB jest największą szwajcarską konfederacją związków zawodowych o podobnym do OPZZ-u profilu lewicowym i podobnej ilości członków (około 350,000). Największą organizacją członkowska SGB jest związek zawodowy Unia, z którym bardzo blisko współpracował OPZZ poprzez kolegę Adam Rogalewski.Przeczytaj.

Opinie i analizy

Konferencja RDS – Prawo zamówień publicznych okiem partnerów społecznych
W Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog odbyła się konferencja zorganizowana przez partnerów społecznych Rady Dialogu Społecznego. Do udziału w konferencji zaproszenie przyjęli eksperci reprezentujący szerokie grono interesariuszy rynku zamówień publicznych oraz partnerzy społeczni RDS. Przeczytaj.

W jaki sposób uzyskać wysoki poziom uczestnictwa w PPK?

3 grudnia 2018 r. w sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się konferencja „Pracownicze Plany Kapitałowe - Długoterminowe oszczędzanie Polaków, rola partnerów społecznych i rynku kapitałowego w procesie zmiany”. Organizatorami konferencji byli GPW oraz Fundacja GPW, patronat merytoryczny objął Polski Fundusz Rozwoju. Przeczytaj.

OPZZ w mediach

Czy nauczyciele zarażą się od policjantów i pójdą masowo na L4? ZNP planuje protest

Związek Nauczycielstwa Polskiego walczy o wyższe płace dla nauczycieli. Domaga się podwyżki na poziomie tysiąca złotych. Z tego powodu zapowiada protest. Jednak najpierw zadecyduje o jego formie. W tym mają pomóc ankiety sondażowe. Przeczytaj.

Nauczycielom grozi "epidemia"? To jedna z opcji, ZNP planuje protest
1000 zł podwyżki dla nauczycieli domaga się Związek Nauczycielstwa Polskiego i zapowiada protest. Czy to oznacza, że nauczyciele, podobnie jak wcześniej policjanci, masowo pójdą na L4? To jedna z opcji. Na razie związkowcy zachęcają do udziału w sondzie i pytają "W jakiej formie protestu weźmiesz udział?". Przeczytaj.

Kończ waść prędzej, wstydu oszczędź
Proces burzenia skostniałych układów i nieformalnych powiązań zazwyczaj bywa bolesny i długotrwały. Od reformatorów wymaga żelaznej konsekwencji i silnej determinacji. Spotykają się bowiem z oporem tych, którzy w wyniku zmian tracą dotychczasowe korzyści, przywileje czy też strefy wpływów. Przeczytaj.

Będzie nowa siatka płac. Minister: mam zastrzeżenia do wysokości współczynników pielęgniarek.

W dniu 26 listopada 2018 r. odbyło się kolejne posiedzenie Trójstronnego Zespołu do Spraw Ochrony Zdrowia, wyjątkowe – bo z udziałem Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego. Przedmiotem posiedzenia była kontynuacja dyskusji na temat wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia. OPZZ reprezentowali stali członkowie zespołu: przewodnicząca Rady Branży OPZZ ,,Usługi Publiczne” Urszula Michalska, przewodniczący OZZ Pracowników Fizjoterapii Tomasz Dybek oraz Renata Górna (Wydział Polityki Społecznej OPZZ, ekspert).Przeczytaj.

Za zwolnienie szefa związków - do sądu

Okręgowy Inspektor Pracy we Wrocławiu skierował do Sądu Rejonowego w Legnicy wniosek o ukaranie dwóch osób z zarządu Kolei Dolnośląskich za zwolnienie z pracy, z naruszeniem prawa, przewodniczącego jednej z organizacji związkowych w KD. Powodem zwolnienia miało być to, że związkowiec pił piwo w pociągu. Przeczytaj.