0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

Warszawa: posiedzenie Zarządu Krajowego Federacji Związków Zawodowych Pracowników Mleczarstwa;

Przeczytaj program

Rada Dialogu Społecznego spotka się na nadzwyczajnym posiedzeniu

Ochronie zdrowia będzie poświęcone nadzwyczajne styczniowe posiedzenie Rady Dialogu Społecznego - zdecydowali jej członkowie podczas obrad. Rada przyjęła program pracy na rok, w którym jej pracami kierować będą pracodawcy.

przeczytaj

Wicepremier Morawiecki na RDS: rozszczelnijmy świat urzędników

- Między pracownikami a pracodawcami jest świat urzędników, dlatego rząd PIS zaproponował rozszczelnienie tego systemu – powiedział w czwartek wicepremier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z Radą Dialogu Społecznego. Podczas spotkania z przedstawicielami Rady Dialogu Społecznego (RDS) pojawiła się też kwestia powołania Komisji Wspólnej Rządu i Przedsiębiorców oraz instytucji Rzecznika Przedsiębiorców.- Nie mogę się zgodzić z potrzebą powołania Rzecznika Przedsiębiorców - stwierdził Jerzy Guz z OPZZ.

przeczytaj

Przegląd systemu emerytalnego. Opinia OPZZ

Zdaniem OPZZ podnoszenie wieku emerytalnego wcale nie było koniecznością. Jest to tylko skuteczna, choć brutalna metoda skłonienia ludzi, by dłużej pracowali i tym samym dłużej płacili podatki.

przeczytaj

Zespół RDS ds. ubezpieczeń społecznych nt. zmian w OFE

Na posiedzeniu zespołu roboczego ds. ubezpieczeń społecznych RDS omawiano jedną z rekomendacji rządowych wynikających z przeglądu emerytalnego tj. aby pozostałe na kontach w OFE środki trafiłyby w 25 proc. na Fundusz Rezerwy Demograficznej, a w 75 proc. na indywidualne konta emerytalne prowadzone w ramach obecnego tzw. III filaru ubezpieczeń społecznych.

przeczytaj

Posiedzenie sejmowych komisji ws. ustaw oświatowych

8 i 9 grudnia połączone Komisje: Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej pracowały nad projektami ustaw oświatowych.

przeczytaj

Rybnik: Nasze kopalnie, wasze kłamstwa - manifestacja przeciw likwidacji kopalń

Nie likwidujcie kopalń! Nasze kopalnie, wasze kłamstwa - skandowali uczestnicy manifestacji, która odbyła się w czwartek na rynku w Rybniku. Jej uczestnicy w ten sposób wyrazili swój sprzeciw wobec likwidacji kopalń. Na pikiecie pojawili się m.in. górnicy z KWK Makoszowy czy KWK Krupiński.

przeczytaj

Polityka społeczna wobec niepełnosprawności

W Senacie odbyła się konferencja ,,Zdrowie, aktywność i zdolność do pracy". W trakcie wielowątkowej debaty przedstawiono m.in. sytuację osób niepełnosprawnych i ich aktywizację na otwartym rynku pracy.

przeczytaj

Stop przemocy wobec kobiet

Fundacje: ,,Centrum Praw Kobiet" i ,,Porozumienie Bez Barier" zorganizowały panel ekspercki o dostępie i standardach pomocy dla kobiet doznających przemocy, z udziałem przedstawicielek Rzecznika Praw Obywatelskich, organizacji pozarządowych i świata nauki. W trakcie dyskusji podkreślano brak skutecznego wdrażania w Polsce Konwencji o przemocy wobec kobiet.

przeczytaj

Czy państwo powinno wspierać najuboższych?

Programy 500 Plus i Mieszkanie Plus, a także zmiany dotyczące kwoty wolnej od podatku, mają na celu zmniejszanie skali ubóstwa w Polsce. Czy rząd powinien wspierać najuboższych Polaków? - Mamy bardzo niesprawiedliwy system fiskalny. Bogaci płacą stosunkowo niskie podatki, a biedni wysokie – twierdzi Piotr Szumlewicz z OPZZ.

przeczytaj

UE nadal podzielona ws. dyrektywy o delegowaniu pracowników

W UE utrzymują się podziały w sprawie projektu zmian w dyrektywie o delegowaniu pracowników, która była w czwartek tematem obrad unijnych ministrów. Polska podtrzymała sprzeciw wobec propozycji, by pracownicy delegowani byli wynagradzani tak samo jak lokalni. Z Polski pochodzi najwięcej pracowników delegowanych w UE; w 2014 r. było to prawie 430 tysięcy na 1,9 mln (22,3 proc.).

przeczytaj

Grecja: Strajk i demonstracje przeciwko cięciom budżetowym

W całej Grecji trwa strajk powszechny. Strajkuje też transport publiczny, szkoły, pracownicy kolei, a szpitale działają tylko w pilnych przypadkach. Lokalne urzędy były zamknięte, nie ukazały się drukowane dzienniki. Siódmy dzień z rzędu z portów nie wypłynęły statki zapewniające łączność z wyspami. 24-godzinny strajk przeciwko planowanej reformie rynku pracy i oszczędnościom zorganizowały największe w Grecji związki zawodowe pracowników sektora publicznego i prywatnego - ADEDY i GSEE.

przeczytaj