0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Debata przewodniczących Rad Wojewódzkich i Rad Branż OPZZ

25 stycznia w Warszawie, na wspólnym posiedzeniu obradowali przewodniczący Rad Wojewódzkich i Rad Branż Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. Tematem wiodącym obrad były przygotowania do IX Kongresu OPZZ, który odbędzie się w Warszawie, w dniach 24 – 25 maja bieżącego roku.

przeczytaj

ZZ Budowlani: Rada Krajowa przyjęła budżet na 2018 rok

24 stycznia 2018 r. w siedzibie Związku Zawodowego „Budowlani” w Warszawie odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Rady Krajowej oraz Zarządu Krajowego. Członkowie Rady Krajowej przyjęli m.in. budżet na 2018 r. oraz ramowy plan działania na 2018 r. opracowany przez Biuro Zarządu Krajowego. Rada Krajowa wybrała Delegatów na IX Kongres Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

przeczytaj

Spotkanie Komitetu Organizacyjnego Obchodów 100 lecia ZZM

W siedzibie związku w Warszawie przy ul. Wojciechowskiego, 24 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie Komitetu Organizacyjnego Obchodów 100 - lecia Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce. Zawiązany na grudniowym posiedzeniu Rady Krajowej ma za zadanie zaplanowanie i koordynację działań związanych ze zbliżającą się rocznicą 100 - lecia założenia zawiązku, przypadającą na rok 2019.

przeczytaj

Opinie i analizy

Ważne Sprawy - podsumowanie tygodnia

Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane dotyczące stopy bezrobocia rejestrowanego w grudniu 2017 r. Wynika z nich, że pod koniec grudnia stopa bezrobocia wyniosła 6,7% i w porównaniu do grudnia 2016 r. spadła o 1,6 pkt. proc., a w porównaniu do listopada 2017 r. wzrosła o 0,1 pkt proc. W urzędach pracy na koniec marca zarejestrowanych było 1082 tys. bezrobotnych, czyli o 253 tys. mniej niż rok wcześniej, ale o 14 tys. więcej osób niż miesiąc wcześniej. To pierwszy wzrost liczby bezrobotnych od wielu miesięcy.

przeczytaj

W mediach

Strajk ostrzegawczy w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej Jastrzębie-Zdrój

W warszawskich MZA dobiega końca referendum protestacyjne, zaś w jastrzębskim PKM 26 stycznia, pracownicy przeprowadzą czterogodzinny strajk ostrzegawczy. W obu przypadkach idzie o podwyżki. W stolicy kierowcy domagają się od 500 do 700 zł podwyżki, w Jastrzębiu Zdroju ich koledzy z PKM chcą także 500 zł.

przeczytaj

Debata związkowa: nowy kodeks pracy, limit składek ZUS dla najlepiej wynagradzanych i tzw. rynek pracownika w Polsce – czy już jest?

Debata związkowa w Radiu Zachód to comiesięczny program, w którym lubuscy przedstawiciele związków zawodowych dyskutują na tematy ważne dla wszystkich pracowników. W programie udział wzięli: przewodnicząca międzyzakładowej komisji Oświaty i wychowania NSZZ „Solidarność” ‎Elżbieta Grudzińska, przewodnicząca Rady OPZZ powiatów gorzowskiego i strzelecko-drezdeneckiego ‎Barbara Zajbert oraz Ksawery Topczewski, wiceprzewodniczący Forum Związków Zawodowych województwa lubuskiego.

posłuchaj

Wielkie zmiany w koncernie Carrefour. Masowe zwolnienia we Francji

"Wielki Wybuch w Carrefourze" - piszą na pierwszych stronach francuskie gazety, komentując plan restrukturyzacji, zapowiedź masowych zwolnień i zmiany w funkcjonowaniu tego koncernu, który jest we Francji największym prywatnym pracodawcą. Nie potwierdzają się pogłoski o wycofaniu się przedsiębiorstwa z kilku krajów, m.in. z Polski.

przeczytaj