0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Wacław Czerkawski: Program dla górnictwa wymaga doprecyzowania

5 marca w Katowicach odbędzie się posiedzenie Zespołu Trójstronnego do spraw Bezpieczeństwa Socjalnego Górników Branży Górnictwa Węgla Kamiennego. Zbliżające się posiedzenie Zespołu budzi wiele emocji w branży. - Mamy przyjęty przez rząd „Program dla sektora górnictwa węgla kamiennego w Polsce”, a w nim rozdział 8, który przewiduje opracowanie nowej ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego. Zachodzi pilna konieczność zwołania Trójstronnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników. Tym bardziej, że ostatni raz Zespół spotkał się dawno, bo ponad pół roku temu tzn. 26 czerwca 2017 r. – mówi Sławomir Łukasiewicz –przewodniczący Zarządu Krajowego ZZ „PRZERÓBKA”.

przeczytaj

Francja: Kolejarze szykują się do strajku

Premier Francji Edouard Philippe zapowiedział reformę państwowych kolei SNCF. Zmiany mają polegać miedzy innymi na likwidacji specjalnego statusu kolejarzy.Reforma pozbawi ich przywileju gwarancji zatrudnienia i awansu oraz możliwości odejścia na emeryturę po ukończeniu, w zależności od fachu, 50 lub 55 lat.

przeczytaj

Opinie i analizy

95% nauczycieli krytycznych wobec propozycji płacowych MEN

„Głos Nauczycielski” przeprowadził sondę, w której zapytał nauczycieli o ocenę podwyżek zapowiadanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W sondzie zadano pytanie: „Nauczyciele otrzymają od kwietnia 5,35 proc. podwyżki (95-168 zł brutto). Czy czujesz się doceniona/doceniony przez MEN?”

przeczytaj

W mediach

Minister zdrowia musi gasić kolejny pożar. Będzie "okrągły stół" z pielęgniarkami

Resort zdrowia przygotował właśnie nowelizację ustawy o minimalnych pensjach w służbie zdrowia. Zakłada ona coroczne podwyżki pensji do 2021 r. Ale pielęgniarki są rozczarowane. Bo tylko siostrom z dyplomem magistra resort chce mocniej podnosić pensje. Pielęgniarskie związki zawodowe ostrzegają, że jeśli rząd przeforsuje nowelizację w takiej formie, będą protestować.

przeczytaj

Kto będzie finansował przywileje nauczycieli

– Ostatnia nowelizacja Karty nauczyciela doprowadziła do tego, że zlikwidowany został dodatek mieszkaniowy. W efekcie 194 tys. nauczycieli straciło po 200 zł, a proponowana przez MEN podwyżka sprawi, że ich pensje wzrosną o 3 zł. Dlatego chcemy już teraz walczyć o 15 proc. podwyżki dla nauczycieli, jeśli nie w tym, to w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że do rozmów włączy się bezpośrednio premier Mateusz Morawiecki. Nawet posłowie PiS popierają nas w tym, że przyszły rok powinien przynieść podwyżki wyższe niż te planowane – mówi prezes ZNP Sławomir Broniarz.

przeczytaj