0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

P I K I E T A!

Zarząd PLL LOT, podjął decyzję o dyscyplinarnym zwolnieniu z pracy Moniki Żelazik, przewodniczącej ZZ Personelu Pokładowego i Lotniczego, zarzucając jej działania na niekorzyść spółki. 13 maja o godzinie 16.30, przed warszawską siedzibą zarządu PLL LOT (ul. 17 stycznia 49) rozpocznie się pikieta w obronie praw pracowniczych i związkowych. Organizatorami akcji protestacyjnej są: ZZ Personelu Pokładowego i Lotniczego oraz ZZ Pilotów Komunikacyjnych.

przeczytaj

Szefowie partii lewicowych w OPZZ

W dniach 11 i 12 czerwca bieżącego roku, przewodniczący OPZZ spotkał się w siedzibie konfederacji z przedstawicielami partii lewicowych.11 czerwca gościem Jana Guza był przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty. Dzień później szef OPZZ rozmawiał z członkami Zarządu Krajowego partii Razem – Marceliną Zawiszą i Maciejem Koniecznym.

przeczytaj

Wizyta norweskich związkowców w OPZZ

12 czerwca br. delegacja przedstawicieli norweskiej centrali związkowej Akademikiem, reprezentującej pracowników z wyższym wykształceniem (akademików) odwiedziła siedzibę OPZZ. W spotkaniu uczestniczyło 14 związkowców (10 prezydentów) z Norwegii i Adam Rogalewski, radca OPZZ ds. międzynarodowych ze strony Polski.

przeczytaj

Opinie i analizy

Czerwcowe posiedzenie Rady Rynku Pracy

12 czerwca br. w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, na posiedzeniu Rady Rynku Pracy omówiono sprawozdanie z wykonania planu finansowego Funduszu Pracy, Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Omówiono takze wskaźniki efektywności kosztowej i zatrudnieniowej podstawowych form aktywizacji zawodowej za rok 2017 oraz sprawozdanie z realizacji Krajowego Planu Działań na rzecz Zatrudnienia na lata 2015-2017.

przeczytaj

W mediach

Ping-pong w sprawie płacy minimalnej. Rząd nie dogadał się z powodu sporu Rafalskiej z Morawieckim

Choć rząd powinien podjąć decyzję o wysokości płacy minimalnej na 2019 rok do końca tygodnia, wygląda na to, że na decyzję będziemy musieli poczekać. Powód? Ministra rodziny i pracy Elżbieta Rafalska twierdzi, że spór jej resortu z premierem i szefem resortu finansów Mateuszem Morawieckim.

przeczytaj