0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

OPZZ wspólnie z europejskimi związkami zawodowymi przedstawia wizję przyszłości Europy po Brexicie

Przewodniczący OPZZ Jan Guz, wraz z europejskimi liderami związkowymi, w czasie posiedzenia Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych analizował przyszłość Unii Europejskiej po Brexicie. Liderzy związkowi przyjęli wspólne stanowisko, w którym podkreślają konieczność reform całej wspólnoty. Unia Europejska znajduje się na rozdrożu: albo zostanie stworzona i zreformowana w inną, bardziej sprawiedliwą i społeczną Europą albo się załamie.

przeczytaj

Morawiecki: tempo restrukturyzacji kopalń zależne od zgody związków zawodowych

Morawiecki powiedział podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, że mamy "bardzo trudną" sytuacją sektora węgla i "musimy się z nią zmierzyć". - Minister Krzysztof Tchórzewski w pełnym uzgodnieniu ze związkami zawodowymi i takim spokoju społecznym przeprowadza proces restrukturyzacji. To, czy będzie to w nieco przyspieszonym tempie, czy w wolniejszym zależy właśnie od zgody związków zawodowych i od uzgodnień wraz z partnerami społecznymi, bardziej niż od budżetu - wskazał.

przeczytaj

Nauczyciele zmuszani do pracy za darmo: Gminy nie zapłacą im za dodatkowe zajęcia dla uczniów

Związkowcy przygotowują w tej sprawie wystąpienie do MEN. – Na Warmii i Mazurach są prowadzone specjalne szkolenia dla szefów placówek oświatowych, na których są informowani o tym, że mogą każdemu nauczycielowi nakazać prowadzenie dodatkowo nawet 22 godzin tygodniowo – informuje Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZNP. Czyli więcej, niż wynosi pensum.

przeczytaj

Zakaz handlu w niedzielę, czyli bolszewia w natarciu

Solidarność złożyła do Sejmu tzw. obywatelski projekt ograniczający handel w niedzielę. Projekt zły i bardzo restrykcyjny. Projekt, który nie tylko ogranicza naszą wolność, ale też niechybnie doprowadzi do zwolnień wielu pracowników. Ci, którzy złamią ten absurdalny zakaz, mogą być karani jak gwałciciele – dwoma latami pozbawienia wolności!

przeczytaj

Dobra zmiana, ale z mroczną osobowością

Rząd jednym tchem zaprasza inwestorów zagranicznych do Polski (słusznie, bo długo jeszcze będziemy odczuwali niedobór oszczędności krajowych niezbędnych do inwestycji). Negocjuje z niemieckim Daimlerem warunki budowy fabryki silników samochodowych. Zabiega o inwestorów chińskich. Ale zaraz potem – pokazując zupełnie inne oblicze – wysyła w świat sygnały, że obcego kapitału jest w Polsce już za dużo i trzeba repolonizować co się da, ze szczególnym uwzględnieniem banków i regionalnych mediów.

przeczytaj

Nowy kodeks pracy: jak pogodzić związki i pracodawców?

Pracodawcy i związki zawodowe będą uczestniczyć w pracach komisji przygotowującej nowy kodeks pracy. Komisja przygotuje też projekt zbiorowego Prawa pracy, który ma zwiększyć rolę układów zbiorowych w zakładach i branżach. Komisja będzie bazować na projektach wypracowanych przez swoją poprzedniczkę, która zakończyła pracę w 2006 roku.

przeczytaj

Nowa praca Misiewicza! Zobacz, gdzie dorobi

Kariera rzecznika MON to sztandarowy przykład, że przed młodymi ludźmi otwierają się w Polsce niesamowite perspektywy. Bartłomiej Misiewicz, czyli rzecznik kierowanego przez Antoniego Macierewicza resortu obrony, dołączył właśnie do rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Po tym, gdy podczas święta Wojska Polskiego Misiewicz został odznaczony złotym medalem za zasługi dla obronności kraju, teraz dostał dodatkową pracę!

przeczytaj