0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Oświadczenie OPZZ w sprawie pracowników delegowanych

PRZECZYTAJ

Oświadczenie OPZZ w sprawie płac w sferze budżetowej

PRZECZYTAJ

Cztery kraje UE za porozumieniem o pracownikach delegowanych

Szefowie rządów Austrii, Francji, Czech i Słowacji opowiedzieli się na spotkaniu w Salzburgu za osiągnięciem porozumienia w sprawie pracowników delegowanych w UE do unijnego szczytu w październiku - ogłosił po rozmowach kanclerz Austrii Christian Kern.

przeczytaj

Czarne chmury nad dialogiem społecznym. Rząd forsuje swoje pomysły, z uprawnień korzystają też związki i pracodawcy

Jan Guz, przewodniczący OPZZ: – Rząd traktuje dialog instrumentalnie. Jeśli go w danym momencie nie potrzebuje, to przedstawia nam jedynie gotowe rozwiązania lub decyzje i twierdzi, że tak ma być. Tak stało się w przypadku np. ustalania płacy minimalnej lub waloryzacji emerytur. Brakuje woli negocjacji, zaufania, lojalności.

przeczytaj

Sławomir Broniarz: Reforma edukacji będzie kosztowała tysiące etatów i setki milionów zł

Prezes ZNP Sławomir Broniarz: - Ta reforma jest źle przygotowana, jest chaotyczna, zaczyna się w niewłaściwym momencie. Reforma edukacji pogorszy jakość nauczania. Kilkadziesiąt tysięcy nauczycieli będzie pracować w niepełnym wymiarze godzin, w kilku szkołach jednocześnie. Rekordzistka - w sześciu.

przeczytaj

Zawiązek Zawodowy Pracowników ZUS przygotowuje się do wdrożenia reformy emerytalnej

Wprowadzenie od 1 października, reformy oznacza konieczność obsłużenia dodatkowo ok. 320 tys. osób, które zyskają prawo do odejścia na emeryturę. Związkowcy obawiają się, że przy tak ogromnym przedsięwzięciu, wiele tysięcy pracowników ZUS będzie musiało pracować w nadgodzinach.

przeczytaj

Związek odpowiada na słowa ministra Błaszczaka

– Dla mnie to odpowiedź pana ministra jest ewidentnym nadużyciem i wykorzystaniem w tej sprawie władzy politycznej. Rosnąca agresja wobec policjantów to realny problem, który potwierdzają statystyki. Dziwię się, że minister Błaszczak odpowiada w taki sposób na nasz wniosek, zamiast się nim zająć – mówi Andrzej Szary, szef wielkopolskiego związku policjantów.

przeczytaj

W Grupie Lotos będą podwyżki. Związki zawodowe zakończyły spór zbiorowy z zarządem

Związki zawodowe w Grupie Lotos i zarząd firmy porozumiały się co do wysokości podwyżek wynagrodzeń. Udało się tym samym zakończyć spór zbiorowy, w którym były dwie centrale związkowe: Związek Zawodowy Inżynierów i Techników Grupy Lotos oraz Międzyzakładowy Związek Pracowników Ruchu Ciągłego.

przeczytaj

ME konsultuje Program dla sektora górnictwa węgla kamiennego w Polsce

Ministerstwo Energii przygotowało projekt Programu dla sektora górnictwa węgla kamiennego w Polsce i rozpoczęło konsultacje dokumentu z m.in. stroną społeczną. Poprzedni Program obejmował okres do 2015 r. i był niejednokrotnie przedmiotem krytyki związków zawodowych, podobnie jak polityka prowadzona w sektorze górniczym.

przeczytaj