0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzisiaj: posiedzenie Rady OPZZ województwa warmińsko – mazurskiego

Protestują pracownicy zakładów należących do Solorza-Żaka. Pracodawca zwalnia i obniża pensje

- Nie mamy już nic do stracenia. Chcemy tylko pracy i godnej płacy - mówili przedstawiciele związków zawodowych działających w Zespole. Jeden z protestujących powiedział, że po zamknięciu kopalni i elektrowni w poszukiwaniu pracy będzie musiał wyjechać z miasta.

przeczytaj

Wzrost wynagrodzeń, waloryzacja emerytur i rent w 2017. Wspólna propozycja reprezentatywnych central związkowych

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, NSZZ „Solidarność" i Forum Związków Zawodowych uzgodniły wspólną propozycję w sprawie wzrostu w 2017 roku wynagrodzeń w gospodarce narodowej, w tym w państwowej sferze budżetowej, minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz emerytur i rent z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

przeczytaj

OPZZ, „Solidarność” i Forum ZZ jednym głosem o dyrektywie Parlamentu Europejskiego

Przewodniczący Zespołu problemowego ds. prawa pracy RDS przekazał na ręce Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej stanowisko strony związkowej Zespołu w sprawie dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącej delegowania pracowników w ramach świadczenia usług.

przeczytaj

Rada Ochrony Pracy o umowach cywilnoprawnych i pracy nierejestrowanej

Posiedzenie Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP (17.05.) poświęcone było skutkom dla budżetu państwa zastępowania umów o pracę umowami cywilnoprawnymi i zatrudniania w „szarej strefie".

przeczytaj

Prezydent: w nowoczesnym państwie podział dóbr jest sprawiedliwy

Prezydent odniósł się między innymi do obniżenia wieku emerytalnego. Podkreślił, że było to jednym z podstawowych zobowiązań wyborczych jego i PiS. - Nie wolno się z niego wycofać. Chciałbym, żeby zobowiązanie zostało zrealizowane tak, aby społeczeństwo, które tego oczekuje, było zadowolone - zaznaczył. Z kolei wiceprzewodnicząca OPZZ Wiesława Taranowskapowiedziała, że cała strona związkowa jest za obniżeniem wieku emerytalnego. Zwróciła się do prezydenta Dudy o zweryfikowanie projektu i poparcie propozycji dot. okresu składkowego uprawniającego do przejścia na emeryturę. W lutym związkowcy przyjęli stanowisko ws. opinii o prezydenckim projekcie i rozszerzenia jego zapisów o prawo do emerytury wynikającej ze stażu pracy.

przeczytaj

PGG, czyli restrukturyzacja przyspiesza

Jednym z istotnych elementów objętych porozumieniem ze związkami zawodowymi jest szybkie utworzenie kopalń zespolonych. Zmiany organizacyjne mają między innymi doprowadzić do poprawy efektywności zarządzania. - Przepisy górnicze mówią przykładowo o tym, że określone prace wymagają dozoru technicznego nawet wtedy, gdy jest w nie zaangażowanych dwóch czy trzech pracowników - zaznacza prezes PGG Tomasz Rogala. I wskazuje, że w kopalniach zespolonych tego dozoru technicznego będzie mniej, a trzeba zaznaczyć, że on drogo kosztuje. Należy zmierzać do tego, by koszty produkcji węgla były coraz niższe.

przeczytaj

Sytuacja finansowa ZUS: System składek nie jest w stanie zapewnić wypłaty świadczeń

Prognozy zakładu zakładają, że w latach 2017-2021 na wypłaty emerytury i renty z samych składek brakować będzie każdego roku od 48,7 do 50,6 mld zł. Bardziej pesymistyczny wariant zakłada, że będzie to 65,2 mld zł w 2017 r. i w ciągu pięciu kolejnych lat powiększy się do ponad 90,5 mld zł. Prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS uważa, że – W naszym systemie składek nie jesteśmy w stanie zapewnić wypłaty wszystkich świadczeń przewidzianych przez ustawodawcę.

przeczytaj

Europejskie rady zakładowe. Debata w Mediolanie

19 maja w Mediolanie która odbyła się konferencja dotycząca problematyki europejskich rad zakładowych.

przeczytaj