0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Warszawa: posiedzenie Rady OPZZ Branży "Handel, Usługi, Kultura i Sztuka"

Posiedzenie plenarne RDS zerwane

10 lipca w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog miało się odbyć się plenarne posiedzenie Rady Dialogu Społecznego. W porządku obrad przewidziano debaty o założeniach projektu budżetu państwa na rok 2018, propozycji średniorocznych wskaźników wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej na rok 2018 i propozycji wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę na rok 2018. Z powodu braku kworum (nieobecność części pracodawców), posiedzenie Rady zostało zerwane.

przeczytaj

Nagłe posiedzenie Prezydium Sejmu. Chodzi o przyspieszenie prac nad opłatą paliwową?

Pierwsze czytanie ustawy o wprowadzeniu nowej opłaty drogowej odbędzie w najbliższą środę. Przeciwni nowej opłacie są związkowcy. - Posłowie koalicyjni są nieodłączną częścią tego rządu i proszę tu nie robić wody z mózgu dla obywateli. To jest kolejne podniesienie i kolejne zamieszanie w ostatnich latach, co która ekipa to włącza, a nigdy nie wyłącza. Dodatkowe różne opłaty, a to do cen oleju napędowego, benzyny - przekonuje przewodniczący OPZZ Jan Guz. - To spowoduje zwiększenie kosztu utrzymania polskich rodzin, bo przecież trzeba do lekarza dojechać, czy do pracy dojechać, a kosztów na przykład związanych z pracą nie zwiększa się. W związku z tym, to nie jest dobre. To jest bardzo złe. To jest jakieś cwaniactwo polityczne i cwaniactwo podatkowe - dodaje.

przeczytaj

Kardiolodzy odchodzą ze szpitala w Starogardzie Gdańskim. Są już chętni na ich miejsca?

Swoją decyzję tłumaczą faktem, że pracuje ich zbyt mało, by mogli zapewnić bezpieczeństwo pacjentom. Jak powiedziała Małgorzata Biedrzycka, ordynator kardiologii, od wielu miesięcy trwały rozmowy z zarządem szpitala - bez skutku. W tej sytuacji jedynym wyjściem była decyzja o odejściu z pracy.

przeczytaj

Gdzie się podziały pieniądze z Kasy? Coraz więcej poszkodowanych

Chodzi o funkcjonowanie Kasy Zapomogowo - Pożyczkowej, która działała w zakładach pracy na terenie dawnego kombinatu Huta Stalowa Wola S.A. Huciane związki zawodowe złożyły w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury kilka tygodni temu. Od tamtej pory do chwili obecnej do organu ścigania wpłynęło już kilkadziesiąt zawiadomień od pokrzywdzonych.

przeczytaj

Praca na wakacje, oferty: Zagraniczne kraje kuszą pracowników zarobkami

Na zainteresowanych pracą sezonową za granicą czekają różnorodne i dobrze płatne oferty - m.in w Niemczech, Belgii, Francji czy Holandii. Letnie miesiące to czas zwiększonego zapotrzebowania na pracowników w takich branżach jak gastronomia, hotelarstwo, rolnictwo, ale coraz częściej oferty np. z sektorów handlowego, produkcyjnego i transportowego. U naszych zachodnich sąsiadów na pracę mogą liczyć m.in. opiekunki czy pielęgniarki oraz pielęgniarze. Pensje tych drugich zaczynają się od 18,06 euro za godzinę.

przeczytaj