0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Związkowa Grupa Wyszehradzka

Na wczorajszym (9.11.) spotkaniu przewodniczących organizacji związkowych Grupy Wyszehradzkiej w Bratysławie, z udziałem sekretarza generalnego Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych Luki Visentiniego, delegacja OPZZ - Jan Guz i Piotr Ostrowski - przedstawiła swój punkt widzenia na rolę Europejskiego Filaru Praw Socjalnych oraz kształt rewizji dyrektywy o pracownikach delegowanych.

przeczytaj

Europejski Kongres Mobilności Pracy

7-8 listopada w Krakowie odbył się Europejski Kongres Mobilności Pracy, w którym uczestniczyło wielu przedstawicieli związków zawodowych, pracodawców, świata polityki i nauki z Polski i zagranicy. OPZZ w obradach reprezentował Piotr Szumlewicz.

przeczytaj

Debata „Konsekwencje reformy edukacji”

Finansowe: szacunkowy koszt wdrożenia reformy po stronie samorządów - miliard zł. Społeczne: spadek zaufania do nauczycieli, szkół i systemu kształcenia. Społeczno-ekonomiczne: zwolnienia nauczycieli i pracowników gimnazjów. Edukacyjne: obniżenie jakości kształcenia, ograniczenie autonomii nauczycieli, utrata dorobku i doświadczenia nauczycieli – specjalistów, pracujących z gimnazjalistami.

przeczytaj

Broniarz: żądamy wycofania reformy edukacji

Żądamy wycofania reformy edukacji - oświadczył w środę prezes ZNP Sławomir Broniarz na debacie na temat oświaty. - Jeżeli rząd uważa, że jest ona niezbędna w zakresie realizacji, to w zupełnie innym tempie, innym czasie, innymi metodami i z innym ministrem - dodał.

przeczytaj

Anna Zalewska o reformie edukacji: chodzi o podniesienie jakości kształcenia

- Rząd przyjął dobre prawo oświatowe po długich konsultacjach i długiej debacie społecznej - mówiła powiedziała minister edukacji Anna Zalewska.

przeczytaj

Emerytowani górnicy się niecierpliwią. Czekają na wypłatę deputatów węglowych

W środę rządowy projekt dotyczący wypłaty dodatkowych świadczeń dla emerytowanych górników miał trafić pod obrady Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. Związkowcy chcą, by ich żądania dotyczące wypłaty deputatów węglowych też były w nim uwzględnione, i grożą protestami. Batalia o wypłacanie deputatu węglowego dla wszystkich emerytowanych górników z kasy państwa toczy się od kilku miesięcy. Górniczy związkowcy chcą, by to świadczenie było płacone z budżetu państwa, a nie jak dotychczas z kas poszczególnych spółek węglowych.

przeczytaj

Afera porodowa w Starachowicach. Oskarżenia i straszenie

Ciąg dalszy afery porodowej w szpitalu w Starachowicach. Po tym, jak 2 listopada kobieta w ósmym miesiącu ciąży urodziła na podłodze w sali szpitalnej na Oddziale Patologii Ciąży martwe dziecko, dyrektor starachowickiego szpitala Grzegorz Fitas publicznie zapowiedział, że rozwiąże umowy o pracę ze wszystkimi osobami, które były tego dnia na dyżurach. Zdaniem związkowców to stosowanie odpowiedzialności zbiorowej, a nie wszyscy byli tego dnia na Patologii Ciąży.

przeczytaj

Protestowali pracownicy Muzeum Techniki i Przemysłu

Największa placówka muzealnictwa technicznego w Polsce Muzeum Techniki i Przemysłu od lat boryka się z problemami finansowymi. W czerwcu zarząd PKiN, gdzie mieści się muzeum, wypowiedział umowę najmu; powodem było zadłużenie placówki, na które złożyły się m.in. zaległości w opłatach za czynsz. Środowa pikieta odbywała się pod hasłem "Oddamy muzeum w bardzo dobre ręce". Jej uczestnicy trzymali transparenty z napisami: "Żądamy zapłaty naszych składek ZUS i NFZ", "Od sierpnia pracujemy za darmo", "Panie dyrektorze, nie chcemy się zwalniać", "Od sierpnia byt naszych rodzin jest zagrożony", "Syty pracodawca nie rozumie głodnego pracownika".

przeczytaj

Chilijska afera w KGHM

Ok. 4,5 km od Sierra Gorda znajduje się kopalnia i zakład Sierra Gorda SCM. W posiadanie KGHM trafiła w 2012 r., gdy Sąd Najwyższy Kolumbii Brytyjskiej (Kanada) zatwierdził warunki transakcji nabycia przez KGHM Polska Miedź akcji kanadyjskiej spółki Quadra FNX Mining stanowiących 100 proc. jej kapitału zakładowego. Polacy za kanadyjską spółkę mieli zapłacić ok. 10 mld zł. Operacja ta miała okazać się dla KGHM żyłą złota.

przeczytaj