0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Dzisiaj: sesja plenarna Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego;

- posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Gdańsku

Stanowisko Prezydium ZG ZNP z dnia 8 lipca 2016 r. w sprawie reformy ustroju szkolnego

Związek Nauczycielstwa Polskiego wyraża stanowczy sprzeciw wobec zapowiedzianej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej reformy ustroju szkolnego. Jesteśmy przeciwni zmianom, które spowodują wyłącznie chaos organizacyjny i informacyjny. Naszym zdaniem nie przedstawiono rzeczywistych przesłanek uzasadniających tak gruntowną reformę ustroju szkolnego.

przeczytaj

Pytania do Minister Edukacji Narodowej

Po zapoznaniu się z przedstawionymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej założeniami licznych zmian w systemie polskiej edukacji, Związek Nauczycielstwa Polskiego wyraża zaniepokojenie środowiska zarówno ich skalą, jak i kierunkiem - wprost przeciwnym do wszystkich działań doskonalących system czynionych na przestrzeni wielu ostatnich lat nie tylko przez władze oświatowe, ale przede wszystkim praktyków - nauczycieli i pozostałych pracowników szkół. Jesteśmy przeciwni całkowitemu burzeniu tego dorobku.

przeczytaj

Posłowie zrealizowali Uchwałę RDS

Posłowie z sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny włączyli do składu Krajowej Rady Konsultacyjnej do Spraw Osób Niepełnosprawnych przedstawicieli reprezentatywnych organizacji pracowników i pracodawców, uprzednio z niej wyłączonych.

przeczytaj

Strona społeczna RDS jednogłośnie negatywnie o Inspekcji Żywności

Jako strona społeczna Rady Dialogu Społecznego opiniowaliśmy poselski projekt ustawy o Inspekcji Żywności(autorstwa ,,Kukiz15"). Na wniosek OPZZ projekt został skierowany do Zespołu problemowego RDS ds. polityki gospodarczej i rynku pracy i poddany dyskusji. Jej efektem jest jednogłośnie przyjęte Stanowisko strony pracowników i pracodawców do przedmiotowego projektu.

przeczytaj

Zanosi się na wielki protest w służbie zdrowia na tle płacowym


Podstawowe płace w służbie zdrowia nie przekraczają 4 tys. zł na rękę. Większość pracowników zarabia znacznie mniej - wynika z danych z 2,5 tys. placówek medycznych. Resort zdrowia zaproponował podwyżki, które dla wielu skończą się... obniżkami.


przeczytaj

Płaca minimalna niezależnie od stażu w pełnej wysokości

Od nowego roku zniknie przepis różnicujący wysokość minimalnego wynagrodzenia dla pracownika etatowego ze względu na staż pracy. Takie między innymi rozwiązanie przewiduje przyjęta już przez Sejm nowelizacja ustawy o minimalnym wynagrodzeniu.

przeczytaj

Rząd przekłada obrady ws. obniżenia wieku emerytalnego

Projekt przewiduje powrót do wieku sprzed reformy emerytalnej czyli 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Punkt ten ostatecznie nie znalazł się w porządku obrad rządu. W ubiegłym tygodniu premier Beata Szydło mówiła, że prawdopodobnie na najbliższym posiedzeniu, 12 czerwca, Rada Ministrów będzie opiniować prezydencki projekt obniżenia wieku emerytalnego.

przeczytaj