0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Tomasz Kalita nie żyje.

Był zaangażowanym człowiekiem lewicy, przyjacielem związków zawodowych, współpracował z nami przy wielu projektach i wspierał walkę o prawa pracownicze.

Żegnaj Tomku. Cześć Twojej pamięci

Strażak potrzebuje pomocy

Michał Krawczyk ma 31 lat, od 12 lat jest strażakiem – w chwili obecnej jest dowódcą zastępu w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim. W swojej pracy często ratował życie i zdrowie innych, dziś to on potrzebuje pomocy.

przeczytaj

Energetycy o braku dialogu społecznego

Jerzy Wiertelak, wiceprzewodniczący ZZZ Energetyków - Dobrze działającego dialogu społecznego nie da się „wypracować w ciągu jednego wieczoru". Co więcej, efektywny dialog społeczny wymaga konstruktywnego nastawienia, zaangażowania, kompetencji i gotowości do kompromisu ze strony jego uczestników. Połączenie tych czynników wzmocni i pobudzi przede wszystkim wzajemne zaufanie i zrozumienie, a także stworzy sprzyjający klimat dla dialogu społecznego czego w przypadku pracodawców branży energetycznej ewidentnie brakuje, co oznacza, że pracodawcy przyjęli wyłącznie filozofię monolityczną.

przeczytaj

Tobiszowski: ustawa o deputacie z ZUS dla emerytów górniczych - wkrótce w Sejmie

- Projekt resortu energii, zakładający wypłatę deputatu węglowego dla emerytów górniczych przez ZUS powinien być procedowany w Sejmie w styczniu lub lutym – przewiduje wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

przeczytaj

Obrady WRDS na temat Krupińskiego: było nerwowo i burzliwie

Zapowiadały się raczej spokojne obrady Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Katowicach dotyczące kopalni Krupiński. Okazało się jednak, że było dość nerwowo.

przeczytaj

Reformo oświaty, niedostateczny, siadaj!

Zbyt krótka, analogowa, pamięciowa, przepełniona, kosztowna, niesamodzielna, niespójna. Nowa polska szkoła, fabryka bezkrytycznych pracowników montowni i call center.

przeczytaj

Będą podwyżki w Kauflandzie

Związek zawodowy wystąpił z żądaniem wzrostu wynagrodzeń dla pracowników i zwiększeniem norm zatrudnienia w marketach. Od 1 marca początkujący pracownik zaczynający prace w Kauflandzie otrzyma wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 2,6 tys. zł, po 6 miesiącach - 2,7 tys. zł, po roku - 2,8 tys. zł, a po 2 latach 2,9 tys. zł (dotyczy obecnych i nowych pracowników marketów Kaufland).

przeczytaj

Praca do śmierci? Dorabiający emeryci nie będą mogli przeliczać swoich świadczeń

Rząd proponuje ograniczenie praw emerytów – dorabiający seniorzy nie będą mogli co kwartał przeliczać swoich świadczeń. Posłowie będą musieli także rozważyć rządową propozycję dotyczącą zmiany konstrukcji ryzyka niezdolności. W praktyce oznacza to wprowadzenie nowej reguły, zgodnie z którą po osiągnięciu wieku emerytalnego nie byłoby już możliwości uzyskania prawa do renty. – To próba zaoszczędzenia na pracownikach, którzy ulegli wypadkom przy pracy lub zapadli na choroby zawodowe. Takie osoby muszą ponosić koszty wieloletniej rehabilitacji lub leczenia – tłumaczy Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ, członek rady nadzorczej ZUS.

przeczytaj