0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· Newsletter OPZZ
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt
Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Rada OPZZ ocenia rząd

9 marca odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Rady OPZZ pod przewodnictwem Jana Guza, szefa konfederacji.

przeczytaj

Komisja Kobiet OPZZ: „500+” do poprawki, „35 – 40” do realizacji

Dyskusja nt. ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci – Program „Rodzina 500+" a także o zmianach w ustawie emertytalnej – związkowy projekt „35 – 40", zdominowały posiedzenie Komisji Kobiet OPZZ (10.03.) pod przewodnictwem Barbary Smolińskiej.

przeczytaj

ZUS: Emerytura pomostowa tylko za pracę w Polsce

Dzisiaj Sąd Najwyższy ma odpowiedzieć na zagadnienie prawne dotyczące zasad koordynacji systemów ubezpieczeniowych (sygn. akt III UZP 1/16). Sąd okręgowy zwrócił się z pytaniem, czy emerytury pomostowe są świadczeniami z tytułu starości, a w konsekwencji czy możliwe jest doliczenie do stażu uprawniającego do ich przyznania okresów pracy w krajach Unii Europejskiej.

przeczytaj

Nowy podatek uderzy też w polskie firmy sprzedające węgiel

Około 500 firm zajmujących się sprzedażą węgla z polskich kopalń będzie musiało zapłacić nowy podatek od sprzedaży detalicznej. Według szacunków Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla w całej Polsce handluje nim ponad 10 tys. firm, w większości małych i średnich. – To miał być bat na uciekające z zyskiem hipermarkety, a jak zwykle obrywa się rodzimym przedsiębiorcom, do tego sprzedającym nasz rodzimy węgiel na trudnym rynku – komentuje Łukasz Horbacz, prezes SAM-BUD-ROL z Gogolina, jednej z takich firm i członek zarządu Izby.

przeczytaj

Jeszcze nas nie stać na zakaz handlu w niedzielę


To paskudny wybór: mieć słabo płatną pracę w oderwaniu od rodziny czy nie mieć jej w ogóle. We wtorek związkowcy z "Solidarności" pokazali w Sejmie dwa projekty ustaw zakazujących handlu w niedzielę .

przeczytaj