0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

RDS zajmie się bezpieczeństwem ruchu lotniczego

W czerwcu br. OPZZ zwrócił się do minister rodziny i pracy z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie niepożądanych praktyk stosowanych w Polskich Liniach Lotniczych LOT S.A. Polegają one na wymuszaniu tzw. samozatrudniania się pilotów i personelu pokładowego za pośrednictwem spółki Lotnik 1 sp. z o.o.

przeczytaj

Beata Szydło podpisała głodową waloryzację

Premier Beata Szydło zdecydowała: przyszłoroczna podwyżka emerytur będzie głodowa. Szefowa resortu pracy nie chciała, by wzrost świadczeń był większy, mimo że kilka lat temu jako posłanka opozycji mocno o to walczyła. - Czy sprawa przyszłorocznych podwyżek emerytur i rent jest już przegrana? Nie do końca. Ukazało się rozporządzenie, ale jeszcze można coś zmienić w trakcie prac nad budżetem państwa. Apelujemy o to do rządzących - mówi Jan Guz, szef OPZZ.

przeczytaj

Tysiące stracą pracę? Górnicza spółka składa pierwszy wniosek o upadłość

Kopex, jeden z czołowych dostawców maszyn i usług dla górnictwa, poinformował, że jego spółka zależna Eko z siedzibą w Tychach złożyła wniosek o upadłość. Związki zawodowe proszą o pomoc wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Ich zdaniem pracę może stracić docelowo nawet 4,5 tys. osób.

przeczytaj

Likwidacja gimnazjów. ZNP i SLD chcą, żeby minister edukacji przyjechała do Łodzi

Związek Nauczycielstwa Polskiego w Łodzi oraz klub miejskich radnych SLD ogłosiły w czwartek (28 lipca), że 29 września zorganizują wspólnie łódzką debatę o przyszłości edukacji w świetle zmian zaproponowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. ZNP i SLD zaprosiły na debatę m.in. Annę Zalewską, szefową MEN. Zaproszenie - do samorządowców z całej Polski, polityków, dyrektorów i nauczycieli oraz minister - wystosowali w czwartek Marek Ćwiek, prezes ZNP w województwie łódzkim, oraz Małgorzata Moskwa – Wodnicka, wiceprzewodnicząca Klubu Radnych SLD.

przeczytaj

Rada Dialogu Społecznego w Rolnictwie o roli sektora w planie Morawieckiego

Na środowym posiedzeniu rozmawiano m.in. o pakiecie ustaw dotyczących pozycji rolnika w tzw. łańcuchu żywnościowym, tj. w powiązaniu z przetwórstwem i handlem oraz o konsolidacji inspekcji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo żywności. Uczestnikom spotkania zaprezentowano także główne założenia przygotowywanego w resorcie rolnictwa programu odbudowy rynków rolnych w Polsce.

przeczytaj

ZK OZZL do środowiska pracodawców szpitali [List otwarty]

Przedstawiciele ZK OZZL apelują do środowiska pracodawców szpitali o przyłączenie się do wielkiej manifestacji publicznej służby zdrowia (24 września), przebiegającej pod hasłem wzrostu nakładów na publiczną służbę zdrowia odpowiednio do zakresu bezpłatnych świadczeń gwarantowanych.

przeczytaj