0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Postulaty ZZ Pracowników Przemysłu Miedziowego

W KGHM wzrost średniej płacy jest ponad 3-krotnie niższy niż w całym sektorze przedsiębiorstw. Kolejny rok spadają nam dochody z tytułu nagrody rocznej. Nadal też w strukturze wynagrodzeń rośnie udział płac za pracę wykonywaną w godzinach nadliczbowych. Utrzymany jest też niekorzystny trend redukcji stanowisk robotniczych przy jednoczesnym nakładaniu na załogę coraz wyższych zadań produkcyjnych.

przeczytaj

Co nas czeka – dialog czy spór zbiorowy?

Generalnie mówiąc można stwierdzić, że wzrost płac im dalej od przodka, tym jest większy komentuje przewodniczący ZZPPM Ryszard Zbrzyzny. W kopalniach praktycznie nie było tego przyrostu, w hutach odnotowano jedynie jego śladowe wysokości, w pozostałych zakładach jest nieco lepiej, ale też bez szaleństwa. Na dodatek w 2016 r. nagroda roczna spadła o około 2000 złotych w stosunku do 2015 r. Przypomnę, że rok wcześniej było to o 1600 zł mniej niż w latach ubiegłych. Zdaniem przewodniczącego jest to cena, jaką załoga płaci za obciążenie spółki podatkiem od kopalin.

przeczytaj

Połączenie KHW i PGG: Nie ma porozumienia ze związkowcami

- W dniu dzisiejszym nasze rozmowy zostały zakończone. Końcowego porozumienia nie uzyskaliśmy. W niektórych punktach jest zbliżenie, w niektórych nie ma tego zbliżenia. Będziemy te rozmowy kontynuowali - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski nie podając szczegółów dotyczących najważniejszych rozbieżności.

przeczytaj

Staną tramwaje? Pracownikom skończyła się cierpliwość i chcą 500 zł podwyżki

NSZZ Solidarność, Związek Zawodowy Tramwajarz, NSZZ Pracowników Tramwaje Szczecińskie i NSZZ Pracowników Administracji i Zaplecza wszczęły spór zbiorowy w Tramwajach Szczecińskich. Związki zawodowe wysłały jednocześnie do prezesa spółki, Krystiana Wawrzyniaka pismo wzywające do „polubownego rozwiązania problemu”.

przeczytaj

Telewizja Polska na wniosek związków zawodowych zaktualizowała przepisy dot. skarg na mobbing

Dzięki temu cała procedura będzie mogła w praktyce działać, a jedną osobę do komisji rozpatrującej skargę dotyczącą mobbingu będzie wskazywał pracownik, który skierował tę skargę. Regulamin został zmieniony przez zarząd Telewizji Polskiej na wniosek trzech związków zawodowych działających w spółce: Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”, Związku Zawodowego Pracowników Twórczych i Technicznych Mediów Polskich „Wizja” oraz Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Radia i Telewizji.

przeczytaj

Efekt rządów Tuska: w rok nawet 1 mld więcej dla ZUS z oskładkowania umów-zleceń

Zaskakujący efekt rządów Donalda Tuska: ozusowanie umów-zleceń przynosi trzy razy więcej, niż planowano. Do kasy ZUS wpływa miesięcznie 80 mln zł więcej - aż trzy razy więcej, niż szacował rząd PO-PSL. A PiS zapowiada też oskładkowanie umów o dzieło.

przeczytaj

Panel polityczny: sytuacja gospodarcza w regionie dobra, spada bezrobocie

Na Podkarpaciu funkcjonuje wiele zakładów, które stosują nowoczesne technologie. To sprawia, że sytuacja gospodarcza regionu jest dobra. Nadal jednak zarobki, niemal we wszystkich branżach, odbiegają od średniej krajowej. Zdaniem Piotra Rybki z rzeszowskiego zarządu OPZZ-u pocieszające jest tylko to, że spada bezrobocie.

przeczytaj