0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Oświadczenie OPZZ w sprawie kompromisu dotyczącego rewizji dyrektywy o pracownikach delegowanych

OPZZ z zadowoleniem przyjmuje osiągnięcie w dn. 28 lutego 2018 r. kompromisu w ramach dialogu trójstronnego pomiędzy Komisją Europejską, Parlamentem Europejskim i Radą UE dotyczącego rewizji dyrektywy o pracownikach delegowanych. Kompromis zawiera wszystkie najważniejsze postulaty związków zawodowych.

przeczytaj

Podwyżki i obniżki Anny Zalewskiej

– To, co proponuje nauczycielom minister Anna Zalewska od 1 kwietnia, to nie są podwyżki. Trudno bowiem mówić o realnym wzroście płac, kiedy pensja rośnie od 95 do 168 zł brutto w zależności od stopnia awansu zawodowego – mówił 1 marca br. na konferencji prasowej prezes ZNP Sławomir Broniarz.

przeczytaj

Forum Bezpieczeństwa Kolejowego 2018

28 lutego w Warszawie odbyła się konferencja „Forum Bezpieczeństwa Kolejowego”. To coroczne spotkanie przedstawicieli urzędów kolejowych, spółek kolejowych oraz organizacji i firm powiązanych, poświęcona szeroko pojmowanemu bezpieczeństwu na kolei w Polsce, współorganizowana przez Tor-Audytor i TOR Konferencje.

przeczytaj

Niskie płace w mikroprzedsiębiorstwach

Główny Urząd Statystyczny przedstawił raport na temat funkcjonowania mikroprzedsiębiorstw. Wynika z niego, że w 2016 roku działalność gospodarczą w Polsce prowadziło 2004 tys. podmiotów o liczbie pracujących, która nie przekracza 9 osób, czyli o 99 tys. (5,2%) więcej niż rok wcześniej.Najwyższy odsetek stanowiły firmy zajmujące się handlem i naprawą pojazdów samochodowych – 24,0%.

przeczytaj

USA: Składki związkowe na wokandzie Sądu Najwyższego

Mark Janus, urzędnik w Stanowym Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej w Illinois, zaskarżył American Federation of State, County and Municipal Employess (AFSCME) - największy związek zawodowy reprezentujący pracowników stanowych. AFSCME reprezentuje pracowników administracji publicznej w negocjacjach dotyczących zbiorowych umów zatrudnienia. Dotyczy to wszystkich, zrzeszonych i niezrzeszonych w związku, dlatego składki są pobierane od tych, którzy do związków należą, jak i tych, którzy się do nich nie zapisali. Prawnicy Marka Janusa twierdzą, że umowa z rządem stanowym jest z natury polityczna, obowiązkowe składki naruszają jego prawo do wolności słowa.

przeczytaj

Opinie i analizy

Rada Ochrony Pracy o prewencji w górnictwie

Posiedzenie Rady Ochrony Pracy 26 lutego 2018 r. poświęcone było problematyce działań kontrolnych i prewencyjnych Wyższego Urzędu Górniczego i Urzędu Dozoru Technicznego. W obecności Głównego Inspektora Pracy Wiesława Łyszczka informację przedstawili przedstawiciele obu instytucji.

przeczytaj

WAŻNE SPRAWY - PRZEGLĄD TYGODNIA (26.02 - 2.03)

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę weszła w życie. Od bieżącego miesiąca w części niedziel w roku handel będzie ograniczony. Niestety ustawa jest niespójna, arbitralna i trudno zrozumieć cel ustawodawcy. Wszystko wskazuje na to, że nie ograniczy ona pracy w niedzielę, a jedynie doprowadzi do zmiany struktury rynku pracy.

przeczytaj

W mediach

Telewizja Polska musi przekazać na fundusz socjalny 4,1 mln zł ze sprzedaży mieszkań

Sąd Apelacyjny w Warszawie orzekł, że Telewizja Polska musi przekazać na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych 4,07 mln zł ze sprzedaży lokali mieszkalnych w 2014 roku. Nadawcę pozwały w tej sprawie działające w firmie związki zawodowe. - Oznacza to, że wyrok nakazujący TVP S.A. przekazanie kwoty 4.075.283 zł do ZFŚS jest już prawomocny i pracodawca powinien to uczynić niezwłocznie - stwierdził Związek Zawodowy Pracowników Twórczych i Technicznych Mediów Polskich „Wizja”.

przeczytaj

Pracownicy Wód Polskich głosują ws. strajku. "Pracownicy przerażeni, obywatele wściekli"

Związkowcy z Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie głosują za przeprowadzeniem akcji protestacyjnej. Wyniki pierwszych dni trwania ankiety są jednoznaczne. Jakie są szanse na załagodzenie nastrojów w Wodach Polskich? Po ostatnim spotkaniu związkowców z prezesem Przemysławem Dacą i późniejszej pisemnej odpowiedzi prezesa na postulaty związkowców, w której przyznał, że w najbliższym czasie nie ma możliwości wprowadzenia podwyżek wydaje się, że małe.

przeczytaj