0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Warszawa: Posiedzenie Rady Ochrony Pracy przy Sejmie RP.

Udział w posiedzeniu wezmą członkowie Rady reprezentujący w niej OPZZ Zbigniew Janowski i Renata Górna.

Akcja na rzecz Europy socjalnej

7 listopada we wszystkich krajach Unii Europejskiej rusza akcja związków zawodowych na rzecz bardziej socjalnej Europy. OPZZ w pełni popiera działania Komisji Europejskiej na rzecz zmniejszenia różnic w obrębie Unii Europejskiej. W związku z tym domagamy się wprowadzenia zasady równej płacy za tę samą pracę w całej Unii Europejskiej. Nie godzimy się dyskryminację polskich pracowników we Francji czy Niemczech i trudno nam zrozumieć, dlaczego rząd Beaty Szydło popiera dyskryminację płacową polskich pracowników w krajach zachodnich.

przeczytaj

Rząd broni eksmisji na bruk

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk przesłał odpowiedź na pismo OPZZ, w którym związkowcy sprzeciwili się możliwości eksmisji na bruk wpisanej w pakiet ustaw związanych z programem Mieszkanie Plus. W swoim stanowisku upublicznionym w połowie września związkowcy krytycznie ocenili przyjęcie przez parlament zapisów ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości, która umożliwia eksmisję lokatorów bez wyroku sądu i zapewnienia lokalu socjalnego lub zastępczego.

przeczytaj

"S" i OPZZ: projekt noweli o związkach da zatrudnionym na umowach cywilnoprawnych więcej praw

Dobrze, że dzięki projektowi nowelizacji ustawy o związkach zawodowych osoby zatrudnione na umowach cywilnoprawnych będą miały więcej praw, szkoda, że tak późno - wskazują "Solidarność" i OPZZ. W środę rządowym projektem ma się zająć Sejm.

przeczytaj

Wacław Czerkawski: problem wysokości górniczych płac trzeba wreszcie rozwiązać

- Oczekiwania górników są duże. Zwłaszcza teraz - po latach mizerii płacowej, gdzie wręcz mieliśmy do czynienia z obniżeniem górniczych płac - mówi Wacław Czerkawski,wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.

przeczytaj

Związki zawodowe donoszą do prokuratury na dyrektora Polskich Portów Lotniczych

Mariusz Szpikowski, dyrektor naczelny Polskich Portów Lotniczych miał utrudniać działalność związków zawodowych. Takie doniesienie trafiło do prokuratury. Chodzi o uniemożliwianie odbywania spotkań przez członków związku zawodowego Solidarność 80 i brak zgody na tzw. "zwolnienie do doraźnych czynności związkowych".

przeczytaj

Już od 2018 roku przełomowe zmiany w Państwowym Ratownictwie Medycznym

Już 1 stycznia 2018 roku mają wejść w życie przepisy nowelizujące ustawę o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Obecnie nad projektem ustawy trwają konsultacje społeczne, które zakończą się 16 listopada 2017 roku. Nowelizacja ustawy wprowadza zasadnicze zmiany w dotychczasowych przepisach dotyczących ratowników medycznych.

przeczytaj

Uzgodnienia w Ministerstwie Rozwoju

W Ministerstwie Rozwoju odbyła się konferencja uzgodnieniowa projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym (UD278). OPZZ przedstawił opinię do projektu ustawy i ocenę zmian na konferencji uzgodnieniowej, ponieważ część z nich będzie oddziaływać na pracowników. Chodzi na przykład o zmiany w Kodeksie Pracy.

przeczytaj

Wszyscy fachowcy wyjechali. Rozmowa z prezesem Związku Zawodowego Ukraińców w Polsce Jurijem Kariaginem

- Ukraińcy pracują już w polskim budownictwie, usługach, służbie zdrowia, marynarce, informatyce. W ogóle coraz więcej ludzi wyjeżdża z Ukrainy. Doszło do tego, że nie mogłem w Kijowie mieszkania wyremontować, bo wszyscy fachowcy wyjechali do Polski - mówi Jurij Kariagin, szef Związku Zawodowego Ukraińców w Polsce.

przeczytaj

Szkolenie dla Społecznych Inspektorów Pracy

6 listopada br. w siedzibie Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych odbywa się szkolenie dla działających w organizacjach związkowych zakładowych społecznych inspektorów pracy i przedstawicieli związków zawodowych, organizowane przy współudziale Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie.

przeczytaj