0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Ważne sprawy - przegląd tygodnia (18-22.06)

Jesteśmy głęboko rozczarowani propozycjami Rady Ministrów odnośnie przyszłorocznej płacy minimalnej. Rząd chwali się dobrymi wynikami gospodarczymi, wzrostem wpływów podatkowych, niskim bezrobociem, a mimo to nie chce pomóc najgorzej zarabiającym mieszkańcom Polski.

przeczytaj

Wizyta studyjna w WSK PZL Świdnik

W dniach 21-22 czerwca, w ramach realizowanego przez Federację ZZ Metalowcy projektu europejskiego (AIR)SPACE for worker participation in the future aeronautical industry (Przestrzeń (powietrzna) dla partycypacji pracowniczej) w Świdniku zorganizowano warsztat krajowy.

przeczytaj

EKES: podsumowanie bułgarskiej prezydencji w UE

W dniach 21 – 22 czerwca w Sofii, odbyło się posiedzenie grupy pracowników Europejskiego Komitetu Ekonomiczno - Społecznego (EKES), w związku z zakończeniem bułgarskiej prezydencji Rady Unii Europejskiej. W posiedzeniu wzięli udział Sławomir Broniarz i Adam Rogalewski, przedstawiciele OPZZ w EKES.

przeczytaj

Opinie i analizy

ZNP: Skandal…

1 czerwca w Sejmie nie odbyło się pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Karta Nauczyciela oraz ustawy o finansowaniu zadań oświatowych. Przypominamy, że projekt stanowi realizację inicjatywy Związku Nauczycielstwa Polskiego.

przeczytaj

W mediach

Górnictwo: Zespół Trójstronny zbiera się w Katowicach

Strony spotkają się w poniedziałek, 25 czerwca w siedzibie Śląskiego Urzędu Górniczego w Katowicach. Jednym z głównych tematów posiedzenia ma być uchwalona niedawno w Sejmie nowelizacja Prawa górniczego i geologicznego. - Kierunek zmian w sprawie koncesji na wydobycie oceniam jako dobry, o to właśnie zabiegaliśmy. Szkoda tylko, że tak długo musieliśmy na nie czekać – mówił niedawno Wacław Czerkawski, członek prezydium ZZ Górników w Polsce.

przeczytaj